Tag: kamza

Dhunuan gjyqtarin, Disiplina përjashton Kamzën nga Superliga

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit  ka marrë vendimin fatal për skuadrën e Kamzës. Dhuna ndaj gjyqtarit Hamiti i ka kushtuar shtrenjtë klubit....

Berisha reagon për dhunën në Kamëz: “Hakmarrësi primitiv po shkatërron edhe...

Sulmi ndaj gjyqtarit kryesor, Eldorian Hamiti në ndeshjen Kamza-Laçi tronditi jo pak opinionin sportiv shqiptar. Reagimet kanë qënë të shumta, ndërkohë që jashtë saj...

Arrestime në Kamzë, pranga për drejtuesit e klubit të futbollit

Policia ka arrestuar presidentin e Kamzës, Naim Qarrin, si dhe drejtorin e shefin e klubit, por edhe një tifoz, të gjithë këta në flagrancë. Policia...

Kamza rreh gjyqtarin, FSHF kërkon të kthehen policët në stadiume

Ka mjaftuar një penallti që gjyqtari kryesor i sfidës mes Kamzës dhe Laçit, të zhvilluar sot në orën 14:00, Eldorjan Hamiti, të goditej fort...

Publikohet videoja: E vërteta e takimit të Ramës, studentët të zgjedhur...

Kryeministri Edi Rama po vijon të zhvillojë takimin me studentë nga Universiteti Bujqësor i  Kamzës, nga ku janë disa studentë të cilët po e...

Kamza shkarkon trajnerin Duro: Rrugët tona ndahen këtu

Është shkarkuar zyrtarisht trajneri i Kamzës, Klodian Duro. Vetë ekipi i Kamzës e ka dhënë lajmin duke shpërndarë një njoftim të shkurtër në rrjetet sociale...

SUPERIORE/Vllaznia dritë në fund të tunelit,Kamza rrezikon seriozisht

Kategoria Superiore ka mbyllur javën e parafundit të saj, pa zgjidhur asnjë prej verdikteve të pritshme në këtë fundsezoni. Ndeshja më emocionuese ishte ajo në...

FOTO GALERI/ Kamëz, nisin punimet për ndërtimin e pedonales dhe qendrës...

Kamza së shpejti do të ketë një pamje të re. Bashkia ka nisur punimet për ndërtimin e pedonales së qytetit ku pjesë e të...

FOTO/ Kamza, bashkia me performancën më të mirë financiare sipas MF

Ministria e Financave ka vlerësuar Bashkitë në vend për vitin e kaluar në lidhje me menaxhimin financiar, i cili u bazua në 15 kritere...

ZGJEDHJET/ Kamza konfirmohet bastion i PD, 4% më shumë votues se...

Kamza është konfirmuar si bastion i Partisë Demokratike edhe në këto zgjedhje. Qytetarët e kësaj bashkie kanë votuar në plebishit për Partinë Demokratike në...