Tag: kampionati

REZULTATET/Rikthehen ndeshjet në Superiore, Tirana e Kukësi e nisin mbarë

Pas 84 ditësh ndërprerje për shkak të COVID-19 në vendin tonë rikthehet futbolli. Aktualisht kane përfunduar 45 minutat e para në katër takime në Kategorinë...

FSHF vendos datën zyrtare për rifillimin e sezonit

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se kampionati shqiptar i futbollit do të rifilojë me datën 3 qershor. Gjatë mbledhjes së FSHF-së,...

Konfirmohet zyrtarisht: Shtyhet dhe kampionati Europian “EURO 2020”

Federata Norvegjeze e Futbollit ka zyrtarizuar përmes faqes së saj në “Twitter” lajmin e shtyrjes së kampionatit Europian Euro 2020 në vitin 2021. “Kampionati do...

Dhuna në stadiume, FSHF kërkon masa urgjente: Pa policinë ndërpresim kampionatin

FSHF ka dalë sot një konferencë për shtyp, së bashku me kryetarin e Shoqatës së Arbitrave Tahir Kastrati. Pas dhunës ndaj gjyqtarit Eldorjan Hamiti në...