Tag: kampi

Alvin në gjendje shoku nga traumat emotive, 11-vjeçari do t’i nënshtrohet...

Prokrurorët italianë e morën në pyetje 11-vjecarin shqiptar, Alvin Berisha, në praninë e një psikologu. Ata dolën në përfundimin se Alvin është ende në...

LAJM I FUNDIT/Nxirret nga kampi sirian 11-vjeçari shqiptar Alvin Berisha

Eshte nxjerrë nga kampi Al-Hol në Siri, 11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha. Referuar mediave në gjuhën arabe mësohet se ai ndodhet në një vend të sigurt. Operacioni i...

Rama interpelancë për Alvin Berishën, kryeministrit jep sot shpjegime për 11...

Ditën e sotme Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Edi Rama, do të jetë i detyruar të raportojë në Parlament për fatin e...

“Kjo ngjarje flet kundër qeverisë”, Manjani: Nuk do flitej për sulm...

Pasi policia njoftoi se kishte parandaluar një sulm terrorist në Shqipëri, ka reaguar ish-ministri Ylli Manjani, i cili bën vetëm një pyetje të thjeshtë. Sipas...

FOTO/”Më premtoi”, zbulohen bisedat e ambasadorit me gazetarin italian: Do shkoj...

Gazetari i emisionit investigativ “Le Ienne” që publikoi reportazhin me historinë e shqiptarit Alvin Berisha, 11-vjeçarit që jetonnë kampin “Al-Hol” ka zbuluar dhe mesazhet...

“E keni kollaj të pështyni, po shko çliroje ti”, komenti i...

Ajo që i shton doza të forta zhgënjimi historisë së Alvinit, shqiptarit 11-vjeçar që ndodhet ne kampet ne Siri, èshtë qëndrimi dhe komentet e...

“Nuk është bërë asgjë për Alvini”, gazetari tregon detaje: Procedurat zgjasin...

Historia e 11-vjeçarit Alvin ka prekur gjithë opinionin publik, teksandodhet në kampet e ISIS në Siri, të mbikëqyrura nga kurdët prej disa vitesh. Mbrëmjen...

DETAJE/Fëmija shqiptar në kampin e ISIS zhduket pa lënë gjurmë, babai...

Alvin Berisha, 11-vjeçari nga Shqipëria, ka humbur të gjitha gjurmët nga kampi i ‘Al-hol’ në Siri. Lajmin e ka bërë me dije për ABC...

VIDEO/Babai shqiptar gjen djalin në kampin sirian me ndihmën e gazetarëve...

Një histori rrënqethëse ka mbërthyer prej disa ditësh shqiptarët kudo qè janë, ku protagonist është një vogëlush 6-vjeçar. Kjo ngjarje e rëndë  vë me...

The Washington Times: Diçka ndryshoi këtë javë në Shqipëri

Muxhahedinët e Popullit të Iranit (PMOI/MEK) janë demonizuar për dekada të tëra, për shkak të një fushate të organizuar e të efektshme keqinformimi nga...