Tag: Kamp

20 refugjatë rezultojnë me koronavirus, kampi në Greqi vendoset në karantinë

Kampi i refugjatëve Ritsona në Greqi është vendosur karantinë pasi disa nga banorët e tij rezultuan pozitivë ndaj koronavirusit, thotë Ministria e Migracionit në...

Gazetari i “Le Iene”: Kur takuam Alvinin në kamp, fëmijët e...

Pas një fundi të lumtur me vogëlushin Alvin Berisha, i cili u shpëtua nga kampi Al-Hol, gazetari shqiptar i “Le Iene”, Taulant Kopliku ka...

“Më kërkuan të mësoja arabisht”, zbardhet dëshmia e Alvinit, në kamp...

Alvin Berisha, ka dhënë sot për mediat italiane, pasi ka mbërritur në familjen e tij në Itali dëshminë e parë teksa ka treguar se...

Rrëfimi, si e forcova martesën në vetëm një muaj pas kësaj...

Ndonjëherë bëj gabim të besoj se lidhja me fëmijët e mi është marrëdhënia më e rëndësishme në jetë.  Por në pak vite, fëmijët do...

Hapja e kampit për refugjatët në Shqipëri/Kokëdhima: Do rrezikonte ekzistencën e...

Kryetari i Partisë "Zgjidhja", Koço Kokëdhima thotë se nëse në Shqipëri ngrihet kampi i refugjatëve, ekzistenca e kombit tonë do të jetë në rrezik....

PLANI SEKRET & VIDEO/ Le Monde zbulon projektin danezo-austriak për kampe...

Rritja e forcave të ekstremit të djathtë në Europë dhe retorika e tyre kundër emigrantëve po i detyrojnë qeveritë e vendeve të BE të...

DOKUMENTI i CIA & EMRI/ Ja kush ishte komandanti i kampit...

Një dokument i CIA-s i 27 tetorit 1951, i deklasifikuar tashmë, hedh dritë mbi gjendjen në kampin e Tepelenës, ku prej vitit 1949 mbaheshin...

Kampi ku nuk pranohesh nëse je shqiptar: Jeni zhulsa!

Çdo vit kur rikthehem në Shqipëri, më pëlqen të shikoj dhe eksploroj gjëra të reja. Dhe gjërat e reja janë me shumicë! Fundjavën e kaluar...