Tag: kalon

E pastër në të tre shtyllat, kush është prokurorja e Tiranës...

KPK ka konfirmuar në detyrë Prokuroren e Prokurorisë së Tiranës, Afërdita Ndoi. Procesi i Vettingut për prokuroren Ndoi u realizua nga trupa gjykuese e...

Presidenti Meta dekreton ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Presidenti Ilir Meta këtë të premte ka miratuar ligjin për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Meta në reagimin e tij thekson se ndryshimet në Kodin Zgjedhor...

Doli me probleme në pasuri, kalon Vetingun drejtori i Gardës së...

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit i jep driten jeshile duke e konfirmuar në detyrë drejtorin e Gardes së Republikës, Gramoz Sako. Në seancën dëgjimore Komisioni...

COVID/Britania e Madhe kalon Italinë për numrin e përgjithshëm të viktimave

Britania e Madhe ka numrin më të lartë zyrtar të vdekjes si rezultat i koronavirusit në Evropë, tregojnë shifrat e reja, me më shumë...

LAJM I FUNDIT/Vettingu, jepet vendimi mbi Ardi Veliun

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit. Gjate seances se djeshme, Komisioni thotë se Veliu...

Vijon Vettingu në polici/I pastër në të tre shtyllat e vlerësimit,...

Drejtori i Departamentit të Kufirit dhe Migracionit, Eduart Merkaj është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit. Trupa e vlerësimit e përbërë nga Sonila Kadarej,...

Drejton hetimet për pallatet e shembura në Durrës, KPK merr vendimin...

KPK konfirmon në detyrë drejtuesen e Prokurorisë së Durrësit, Anita Jella, kandidate për SPAK. Drejtuesja e prokurorisë së Durrësit, është dhe në qendër të vëmendjes...

Paditi Arta Markun, konfirmohet në detyrë prokurorja e Krimeve të Rënda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë prokuroren e Krimeve të Rënda Sonila Muhametaj. Nga hetimet, KPK nuk vuri në dukje probleme në dy...

EMRI/Bëri “prokuror” burrin e deputetes së PS, pavarësisht denoncimeve gjyqtari kalon...

KPK ka konfirmuar në detyrë gjyqtarin Kastriot Selita dhe pse gjatë procesit, u hasën pengesa.  Ai është me detyrë kreu i Gjykatës Administrative në...

EMRI/Kandidatja për SPAK kalon me sukses Vetingun, konfirmohet në detyrë

Drejtuesja e Prokurorisë së Elbasanit Enkelejda Millonai është konfirmuar në detyrë duke kaluar kështu Vettingun.  Theksojmë se Millonai është kandidate për Strukturën e Posaçme...