Tag: kajmaku

Arta Marku tregohet bujare, liron ish-kryebashkiakun Agim Kajmaku

Gjykata e Apelit vendos masën ‘detyrim paraqitje’ për ish kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku. Ka qenë prokurorja e çështje Arta Marku e cila ka kërkuar...

Jo tolerime për Kajmakun, policia fillon verifikim pasuror, dyshohet për pastrim...

Policia e Shtetit ka nisur verifikimin pasuror për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku, për pastrim parash. Prej disa ditësh, Policia me anë të një kërkese...

I shpallur në kërkim/Prokuroria shkresë noterëve: Njoftoni nëse Kajmaku paraqitet për...

Prokuroria e Tiranës i ka dërguar një shkresë Dhomës së Noterisë pas shpalljes në kërkim të ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Prokuroria kërkon nga noterët...

“Kur flet për ligj Elisa e doganave pa tra dhe e...

Heqja e mandatit të Agim Kajmakut ka sjellë reagime të forta nga të dy kahët politike në vend, ku së fundmi Elisa Spiropali sulmoi...

Sharkimi i Kajmakut, Spiropali sulmon Bashën: Nuk ke gojë dhe mend...

Elisa Spiropali ka vijuar me sulmet ndaj kryetarit Lulzim Basha, menjëherë pasi Basha reagoi për shkarkimin e Agim Kajmakut, duke e cilësuar si fytyrën...

VIDEO/”Agim Kajmaku fytyra e Ramës”, reagon Basha: Zgjidhja e vetme t’i...

Kryetari i opozitës Lulzim  Basha ka reaguar së fundmi lidhur me shkarkimin e Agim Kajmakut, pas disa muajve kembengulje nga PD,e cila e faktoi...

“Shkarkimi i Kajmakut”, reagon ish-deputeti: Lajm nuk është ky, por heshtja...

Pas shkarkimit nga KQZ të Agim Kajmakut vjen reagimi i parë nga Partia Demokratike. Ish-deputeti Genc Pollo pavaresisht se e konsideron hap pozitiv, thotë...

LAJM I FUNDIT/Agim Kajmaku shkarkohet nga detyra si kryebashkiak i Vorës

KQZ ka vendosur shkarkimin e kryebashkiakut Agim Kajmaku pas denoncimeve të fundit. Pas diskutimeve në mbledhje, ku vetë Kajmaku nuk ishte i pranishëm, por përfaqësohej...

PD, 3 pyetje kyce prokurorise per Kajmakun

“Prokuroria gënjeu për gjurmët e gishtërinjve”. PD kërkon transparencë për veprimet e Prokurorisë për çështjen e Agim Kajmakut dhe pret përgjigje për 3 pyetje...

Posta nxjerr zbuluar Prokurorinë: Kajmakut ia dorëzuam kërkesën për shenjat e...

Prokuroria e Përgjithshme dha detaje për verifikimet që po kryen për rastin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku i akuzuar nga PD për trafik...