Tag: kacifas

Vangjel Dule pranë familjes në Bularat: Të zbardhet e vërteta...

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule ka mbërritur në Bularat, për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Kostandinas Katsifas nga ku ka bërë dhe...

Kacifas/ Nisen 9 autobusë nga Greqia drejt Bularatit

Mediat greke raportojnë se 9 autobusët e parë nga Greqia në drejtim të Bularatit ku nesër do të zhvillohet ceremonia mortore e Konstantinos Kacifas,...

FOTO & VIDEO/ Arkivoli i mbuluar me flamur grek, ja si...

11 ditë pas vrasjes, trupi i pajetë i Kostandinos Kaçifas mbërriti pasditen e sotme në shtëpinë e të atit në Bularat. Arkivoli me trupin e...

Vrasja e Kacifas, Forcat Speciale greke shfaqen në Bularat

Përmes një postimi në Facebook, historiani Arben Llalla thotë se gjatë meshës së mbajtur sot në Bularat të Gjirokastrës janë parë njerëz të ardhur...

Flet personi që takoi për herë të fundit të gjallë ekstremistin...

Personi që takoi i fundit ekstremistin grek Konstandin Kacifas para se të vritej nga RENEA ishte një bari i zonës në Bularat të Gjirokastrës. Në...

LISTA/ Reciprocitet? 171 shqiptarë të vrarë ndër vite në Greqi… 97...

Gazetari ka publikuar nje liste te gjate të të gjithë atyre që kanë humbur jeten si pasojë e plumbave të policise apo ushtarëve greke gjatë gjithe këtyre viteve Më poshtë artikulli i plotë i marrë nga faqja e...

LAJMI I FUNDIT/ Babai i Kaçifas dhe avokati tek Krimet e...

Babai i 35-vjeçarit, Konstandinos Kaçifa dhe avokati grek kanë mbërritur mesditën e sotme te Prokuroria e Krimeve të Rënda. Jani Jaçifa është thirrur nga prokurori...

Vrasja e Kaçifas, qeveria shqiptare mohon ardhjen e oficerit grek në...

Një oficer i policisë greke do të mbërrijë të premten në Tiranë lidhur me vrasjen e Kostandinos Kaçifas me 28 tetor në Bularat. Lajmi është...

Vrasja e Kaçifas, policia greke dërgon përfaqësues në Tiranë për hetimet

Një oficer i policisë greke do të mbërrijë të premten në Tiranë që të marrë pjesë në hetimet rreth vrasjes së Kostandinos Kaçifas me...

Ish-ministri grek: “Kush ka armë duhet të qëllohet. Deklarata e Ramës,...

Ish-Ministri i Jashtëm i Greqisë, Theodoros Pangalos, ka deklaruar se ai është i mendimit që kush civil mban armë duhet të qëllohet menjëherë nga...