Tag: Joseph Daul

Basha publikon foton me kreun e PPE: Takim i shkëlqyer me...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar një foto nga takimi i sotëm me presidentin e Partive Popullore Europiane, Joseph Daul. POSTIMI I BASHES: “Me...

Kryetari i FRPD: Mesazhi i Joseph Daul, mesazh për Europën dhe...

Pas deklaratave të kreut të Partive Popullore Europiane, Joseph Daul, i cili u shpreh se duhet shumë punë për të arritur te zgjedhjet e...

Presidenti i PPE mesazh të qartë: Ka shumë punë për të...

Joseph Daul, Presidenti i Partive Popullore Europiane,  ka dhënë një mesazh të qartë për problematikat në rajonin e Ballkanit. Pas takimit me disa udhëheqës të...

Reagimi i Presidentit të PPE, Berisha: Mbështetje e madhe për opozitën...

Pas reagimit të Presidentit të Partive Popullore Europiane, Joseph Daul, i cili shprehte shqetësimin e tij për situatën e demokracisë dhe blerjes së votës...

Presidenti i PPE-së: Largimi i Fatmir Xhafajt, përmbushje e principeve...

Joseph Daul, Presidenti i Partisë Popullore Europiane ka kërkuar largimin e Fatmir Xhafajt nga Ministër i Brendshëm. Gjatë mbledhjes së Asamblesë Politike të Partisë Popullore...

FOTO/ Basha takon Daul: Moshapja e negociatave ndëshkon Shqipërinë dhe ndihmon...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Sofje me Presidentin e Partisë Popullore Europiane Joseph Daul, i cili e përgëzoi Bashën për...

Presidenti i PPE: Krimi dhe droga në Shqipëri problem, duhet sundimi...

Presidenti i Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul, me anë të postimeve të tij në Twitter ka dhënë mendimin e tij për Shqipërinë. Sipas tij...

“Qeveria po pengon integrimin me projektin dhe mbrojtjes politike të Saimir...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën...