Tag: jorida tabaku

Deputetja e PD-së “i pret vrullin” delirit të kryeministrit: Kjo është...

Jorida Tabaku, deputete e PD-së, ka reaguar lidhur me rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë, duke theksuar se kjo është...

“Banka Botërore konfirmon se taksa progresive ka varfëruar më shumë shqiptarët”

​“Edi Ramës i është rrëzuar zyrtarisht edhe karta kryesore më të cilën erdhi në pushtet: se me taksën progresive, 97 për qind e shqiptarëve...

Jorida Tabaku alarmon: Qeveria po merr tokat private për oligarkët

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me bllokimin e kthimit të pronave në bregdet nga ana e qeverisë. Tabaku alarmon se...

Deputetja e PD: Zgjedhja e Kryeprokurores, puç kushtetues dhe proces i...

Deputetja e PD, Jorida Tabaku tha se zgjedhja e Kryeprokurores së re Arta Marku me votat e mazhorancës ishte një puc kushtetues dhe proces...

VIDEO/ Raporti i BSH për investimet e huaja, Tabaku: Zero investime,...

Banka e Shqipërisë ka publikuar së fundmi disa statistika që tregojnë ulje të frikshme të investimeve të huaja në vend gjatë këtij viti. Lidhur...

VIDEO/ Shifra qesharake e punësimeve të qeverisë Rama, INSTAT llogarit vetëm...

Qeveria dhe vetë kryeministri Edi Rama janë përpjekur t’i mbushin mendjen shqiptarëve se gjatë mandatit të parë qeverisës kanë arritur shifra rekord për hapjen...

Qeveria pranon përfundimisht dështimin me investimet e huaja, ekonomia mbahet nga...

“Qeveria pranon dështimin me investimet e huaja!”, shkruan deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, duke marrë shkas nga nga fakti se ministri i Financave...

Tabaku: Qeveria gënjen, rritje pagash e pensionesh nuk ka në 2018

Qeveria dhe kryeministri po deklarojnë vazhdimisht se buxheti i vitit të ardhshëm do të jetë ai i investimeve të mëdha, por mbi të gjitha...

Buxheti, dëmi 149 mln euro: Leskaj dhe Tabaku gozhdojnë Ahmetajn

Nga auditimet e buxhetit të 2016 Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar një dëm ekonomik prej rreth 149 milionë euro. Bujar Leskaj tha në...

JORIDA TABAKU/ Pse shqiptarët janë sot më të varfër?

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka analizuar me shifra konkrete se përse sot pas 4 vitesh shqiptarët janë më të varfër, duke sjellte fakte...