Tag: Janar

Mot favorizues për të lëvizur, fundjava me diell dhe pak mjegull...

Edhe e premtja do të vazhdojë te mbetet me mot të kthjellet dhe vranësira kalimtare në zonat malore. Por sipas Meteoalb, në orët e...

VENDIMI/Pezullohet mësimi në Universitetin e Mjekësisë për të gjithë muajin Dhjetor

Universiteti i Mjekësisë ka marrë vendimin per te pezulluar mësimin gjatë gjithë muajit Dhjetor. Sipas vendimit që DRONI.al ka siguruar, diten e sotme, rektori...

U vra në atentat, ‘tarzani’ shqiptar bos i rrjetit të kokainës...

E  vranë  me të shtëna arme zjarri brenda Range Roverit të zi, përmes të cilit po udhëtonte brenda qytetit  të tij, Elbasan, në qendër...

2019 nis me ngrica dhe temperatura nën zero

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Jon e cila po ifluencon në territorin e Shqipërisë...

VIDEO/’Dua t’i lë pengjet e mia pas…’ mesazhi i Flori Mumajesit...

Këngëtari Flori Mumajesi ka pritur rrezet e para të ditës së sotme, 1 Janar, për të dhënë një mesazh të qartë për të gjithë...

Mbyllet protesta për këtë vit, studentët nuk dorëzohen: Rikthehemi në janar

Largohen por jo të dorëzuar. Studentët kanë mbyllur protestën pas 17 ditësh intesive ku kanë kërkuar plotësimin e kushteve të tyre. Ata kanë vendosur të...

FOTO & VIDEO/ Vlonjatin “e zë vapa”, zhytet në det që...

Data mes acarit e ngricës, sot shënon 2 janar 2018. Por duket se nuk do t’ia dijë për këto temperatura një vlonjat i cili ka...

DETAJE/ Dosja “Habilaj”, zbardhen përgjimet e janarit: 50 copë i merr...

Nezar Seiti u arrestua në fshatin Babicë dy ditë më parë dhe dyshohet se është i përfshirë në trafikun e narkotikëve të Habilajve. Seiti përmendet...