Tag: izolimi

COVID dhe kufijtë/Shqipëria izolohet plotësisht dhe nuk mund të shërbejë as...

Qytetarëve shqiptar u ndalohet kalimi në vendet e BE-së si dhe anasjelltas. Madje Shqipëria nuk mund të shërbej as si pikë kalimi tranzit për...

Qyteti i parë që rikthehen masat dhe kufizimet, mbyllen dyqanet dhe...

Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock konfirmoi sot që Leicester në Britani do të hyjë përsëri në një bllokim më të rreptë nga sot. Dyqanet...

Maqedonia e Veriut vendos izolimin dhe orën policore fundjavës, nga sot...

Venko Filipçe, ministri i shëndetësisë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut njoftoi se Qeveria ka vendosur për orë policore që fillon prej të enjtes...

Zbardhen kërcënimet e Avdylajve drejtuar gardianëve, çfarë ndodhi në burgun 313

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Agim Ismaili, nuk ia doli dot të mbajë në izolim të veçantë pjesëtarët e grupit të “Avdylajve”, të akuzuar...

FOTO/Të gjithë në izolim dhe me kufizime, por disa politikanë ‘thyejnë’...

Ndersa qytetaret jane duke iu pergjigjur urdherave per te ndjenjur mbyllur rigorozirisht, shembujt e njerezve ne pushtet nuk e tregojne kete gje nga ana...

Shtohen zonat e gjelbërta dhe orari i qarkullimit, Rama jep detajet...

Serish eshte kryeministri ai qe njofton se do te vijoje levizja dhe dalja e njerezve ne javen ne vijim. Kjo mundet te jete fundjava e...

Manastirliu jep detaje për rastin tek Neurokirurgjia: Po bëhet hetim epidemiologjik,...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka sqaruar rastin me COVID-19 tek Neurokirurgjia në QSUT duke zbuluar se aty tashmë po zhvillohet një hetim epidemiologjik. Manastirliu tha...

Këngëtarja mërzitet nga izolimi: Stop mbylljes, mjaft më!

Po bëhet tashme më shumë se 2 muaj qe Shqiperia vijon te jete nen ndikimin e masave dhe percaktimit te orareve nga qeveria. Zgjatja...

Urdhëri i ri/Zgjatet orari i qarkullimit dhe pazareve, por shtetrrethimi nis...

Ndryshon sërish skema e lëvizjes për qytetarët në këto kohë kur vendi po përballet me pandeminë globale, COVID. Duke nisur nga sot, fasha e...

VIDEO/Aurela Gaçe tregon rezervat ndaj gazetarëve: Kemi halle më të mëdha...

Aurela Gaçe u është drejtuar sot të gjitha mediave që i kërkonin një prononcim gjatë periudhës kur ajo ishte e izoluar për 2 javë...