Tag: itali

FOTO/ Itali, shqiptari humb kontrollin dhe i kthehet makina përmbys, ja...

Një aksident po udhëtonte është regjistruar në orët e mbrëmjes së kalar. Ngjarja ndodhi në Cuneo të Italisë. Si pasojë e aksidentit ka mbetur I plagosur...

VIDEO/ Itali, zbulohen pamjet, ja si komunikonin trafikuesit me njëri-tjetrin

Janë zbardhur detaje në lidhje me operacionin policor të zhvilluar mëngjesin e sotëm në 3 qytete italiane, si Milano, Komo dhe Monza e ku...

Itali, operacion masiv antidrogë, në pranga 7 persona mes tyre dhe...

Nje operacion masiv antidrogë I realizuar nga Guardi di Finanza ka bërë që të përfundojnë në pranga 7 persona. Hetim ka nisur që në 2016...

EMRAT/ Lejuan 8 ton kanabis drejt Italisë, nën hetim 11 punonjës...

Janë vënë nën hetim 11 pnonjës të policisë dhe doganave pasi lejuan kalimin e 8 tonëve drogë drejt Italisë. Para 5 muajsh një shtetas maqedonas...

Itali, shkon për të bërë pushime, deti i merr jetën fëmijës...

Një djalë 6 vjeçar ka humbur jetën duke u larë në det. Ngjarja ndodhi në afërsi të urës së drunjtë në molin jugor të plazhit...

Itali, sherr për “mollën e preferuar”, plagoset me thikë 17 vjeçari...

Një 17 vjeçar është në gjendje shumë të rëndë për jetën pasi u godit me thikë nga një djalë italian. Ngjarja ndodhi në Stradella të...

Tragjedi për familjen shqiptare në Itali, ishin në plazh kur ndodhi

Një fëmijë e gjashtë vjeç me origjinë shqiptare, i identifikuar si Elidion .B, është  mbytur pasditen e sotme në ujërat italiane, në pazhin e...

FOTO/ Itali, makina përplaset me hekurat anësorë, vdes shqiptari, rëndë e...

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Itali. Ngjarja e rëndë ndodhi në autostradën Napoli-Canosa. Dipas informacioneve nga mediat vendase 28-vjeçari shqiptar së...

Itali, trafikantët shqiptarë braktisin gomonen me 700 kg marihuanë, policia e...

Policia italiane e Maceratës e rajonit Marke ka sekuestruar në orët e para të mëngjesit të sotëm një gomone me rreth 700 kg marijuanë...

Itali, po shpërndante drogë, policia kap mat trafikantin shqiptar

Një 37-vjeçar shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e kaluar në Bellaria Igea Marina, Rimini. Shqiptari me iniciale B.L, banues pranë...