Tag: Itali koronavirus

Italia, ulet numri i viktimave, infektimet e reja ne kurbe te...

Brenda 24 orëve te fundit kanë humbur jetën 482 persona krahasuar me 575 persona qe humben jeten nje dite me pare. Ne total numri i...

Italia leviz ne kurben e sheshte, viktimat dhe rastet e reja...

Brenda 24 orëve te fundit kanë humbur jetën 575 nga 526 persona qe humben jeten nje dite me orar dhe nga 578 persona qe...

ITALI/ Renie e qendrueshme e infektimeve te reja, sot 578 viktima

Brenda 24 orëve te fundit kanë humbur jetën 578 persona nga 602 persona Nje dite me pare. Ne total numri i viktimave në vend...

Italia, ulje e shpejte e numrit te viktimave

Italia ka shenuar 431 viktima te reja ne 24 oret e fundit, shifra me e ulet qe nga gillimi i javes se fundit te...

Italia shënon rritje në viktima dhe të infektuar të rinj

619 persona kanë humbur jetën në Itali 24 orët e fundit, nga 570 persona që humbën jetën një ditë më parë. Pavarësisht se ka...

Italia shënon rritje në vitima, por kurba nuk lakohet shumë

Italia ka shënuar 610 viktima nga koronavirusi 24 orët e fundit duke cuar numrin total në 18279 persona. Një ditë më parë u shënuan...

Bilanc tragjik ne Itali, por kurba ka marre prirjen renese

Vetem brenda 24 orëve te fundit kanë ndërruar jetë 681 persona si pasojë e koronavirusit, raporton departamenti i Mbrojtjes Civile në vend. Kështu, numri i...

Italia, 766 viktima ne 24 oret e fundit

Ka arritur ne 766 viktima numri i personave qe kane humbur jeten per shkak te infektimit me koronavirus. Numri i te semureve me covid ka...

STUDIMI/Shkencëtarët në Itali, ja datat kur do të marrë fund infeksioni

Një studim i ri nga Italia është inkurajues në lidhje me përfundimin e pandemisë. Shkencëtarët kanë llogaritur se kur mund të përfundojë epidemia.Megjithëse Italia...

Itali, 760 viktima ne 24 oret e fundit

Ka shkuar ne 760 numri i viktimave ne Itali ne 24 oret e fundit. Ndersa numri total i vintimave eshte 13915 te infektuar. Ne total...