Tag: Itali koronavirus

Itali, ndalet kurba zbritese 24 oret e fundit

Kane humbur jetën 369 paciente 24 oret e fundit ne Itali duke shënuar edhe shifren me te larte te javes se fundit. Nje ditë...

ITALI/ Shtohen rastet e viktimave, ulen infektimet e reja

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën ne Itali 236 persona. Sot u regjistruan 41 viktima më shumë se një ditë më parë. Nderkaq...

ITALI/ Vijon renia e viktimave dhe te infektuarve

Jane shenuar 323 viktima te reja nga koronavirusi ne Itali 24 oret e fundit nga 382 qe ishin nje dite me pare duke cuar...

Italia, pakënaqësi me planet e Kryeministrit për rihapjen

Shumë italianë nuk ishin të kënaqur me detajet e dhëna nga Kryeministri Giuseppe Conte në lidhje me dhënien fund të mbylljes totale prej koronavirusit,...

Italia projekton dy hapjet, baret e restorantet ne qershor, vendos cmimin...

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka njoftuar sot se nga 4 Maji do të nisë plani i “fazës së dytë”. Ndersa Kryeministri italian Moto theksoi moton...

Itali, numri i viktimave 24 oret e fundit, bien infektimet

415 persona kanë ndërruar jetë në Itali 24 oret e fundit si pasojë e koronavirusit. Kjo shifer eshte 5 më pak se një ditë...

Bien viktimat në Itali por rriten të infektuarit

Brenda 24 orëve te fundit kanë humbur jetën 420 persona ne Itali nga 464 persona që humben jeten nje dite me pare. Ne total numri...

Bie numri i viktimave ne Itali, por shtohen infektimet

Brenda 24 orëve te fundit kanë humbur jetën 437 persona nga 534 persona qe humben jeten nje dite me pare. Ne total numri i viktimave...

Italia, viktimat e reja ne 24 oret e fundit, stabilizohet kurba...

Brenda 24 orëve te fundit kanë humbur jetën 454 persona nga 433 persona qe humben jeten nje dite me pare. Ne total numri i viktimave...

Zbrazet pavioni i terapise intensive ne nje spital ne Itali, shihni...

Mediat në Itali e kanë quajtur, një mrekulli. Spitali i Niguardia-s, një zonë pranë Milanos, ka mbyllur një nga 5 sallat e terapisë intensive...