Tag: isuf kalo

Presidenti shpërndan propozimin e profesorit: Angazhoni të gjithë mjekët në pension

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë sot një reagim të profesorit të njohur Isuf Kalo, i cili kërkonte nga qytetarët që të ruanin qetësinë përballë...

Vetvrasja e Mehmet Shehut, mjeku i Enver Hoxhes nxjerr nje version...

Vetëvrasja e Mehmet Shehut ishte një akt i kryer për të përfituar negociata të tjera me vdekjen e tij, porosi që i la edhe...

BLLOKU/ Miqesia e Mehmet Shehut me mjekun e njohur francez dhe...

Nga Isuf Kalo Unë besoj se Mehmet Shehu e dëshironte ndryshimin e regjimit si në parime, ashtu dhe në mënyrën e qeverisjes së vendit. Atë...

DOKTORI I BLLOKUT/ Frika se mos Enveri vdiste gjate aktit sek*ual

Nga Isuf Kalo Kjo ishte ndoshta zona më e mistershme në Shqipërinë e paraviteve ’90. E ëndërruar dhe e paarritshme prej shumicës. Isuf Kalo, asokohe...

Rrëfimi i Kalos: Si vrau veten kuzhinieri i Enverit, pasi e...

“Blloku” i “Bllokut” është quajtur ndryshe armata e punonjësve që shërbente për liderët e lartë komunistë dhe familjet e tyre në oazin e mrekullive...

BLLOKU/ Vdekjet ne Bllok dhe frika qe vinte pas. Nisi me...

Mjeku personal i Ever Hoxhës, Isuf Kalo në librin e tij “Blloku” i botuar nga UETPress ka rrëfyer mitet dhe përgojimet në kohën e...

BLLOKU/ Pushkatimi i Llambi Zicishtit, biseda intime mes mjekut te bllokut...

Nga Isuf Kalo Rrefimi në vijim i Isuf Kalos, mjekut personal të Enver Hoxhës, marrë nga libri “Blloku”, botim i “UET PRESS”, flet per prapaskenat...

BLLOKU/ Jeta e fshehte e Nexhmije Hoxhes

Nga Isuf Kalo Vajza që ishte emocionuar dikur nga libri i Haki Skërmillit “Sikur të isha djalë”, u martua me Enver Hoxhën, por nuk u...

Doktori i bllokut rrëfen ‘dashurinë’ e Nexhmijes me Qemal Stafën

Si filloi edukimi teorik marksist i Nexhmije Xhuglinit? Cila është e vërteta e historisë së Qemal Stafës me gruan e diktatorit… Isuf Kalo tregon...

Doktori i bllokut zbulon detaje te reja rreth (vet)vrasjes se Mehmet...

Nga Isuf Kalo  A patën rol dhe ndikim Nexhmija dhe Ramizi në nxitjen, shtimin dhe mpiksjen e këtij zhgënjimi tek Enveri? Nuk përjashtohet. Ka të...