Tag: investigimi

“Qeveria vodhi edhe thesin me miell për më të pamundurit gjatë...

Përmes një deklarate për mediat nga selia e PD-së, ish deputetja e PD-së, Dhurata Çupi reagoi mbi investigimin e BIRN mbi shpërndarjen e ndihmave...

INVESTIGIMI/Skandali me maskat, u blenë me dokumente të falsifikuara në Shqipëri...

Maskat e blera nga qeveria shqiptare me tender 3.5 milionë euro janë me dokumente të falsifikuara. Keshtu kane konfirmuar burimet për Ora News, te cilat...

Zhupa publikon investigimin e medias ndërkombëtare: Ortaku i Olsi Ramës, i...

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka publikuar investigimin e medias ndërkombëtare ku specifikohet se Armant Josifi, ortaku i Olsi Rames dhe njekohesisht keshilltari i...

INVESTIGIMI/Shqipëria nuk ka maska mbrojtëse ndaj Coronavirusit

Në një periudhë kur Coronavirusi Covid-19 në Evropë po përhapet me ritme të shpejta, në Shqipëri nuk ka maska mbrojtëse. Sipas një investigimi të...

Investigimi zbuloi si organizohet prostitucioni në Korçë, policia vë në pranga...

Dy persona janë arrestuar në Korçë teksa akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, ndërsa policia ka shpallur një tjetër në kërkim. Po kështu është proceduar në...

FOTO/ Investigimi: Europa Lindore ka 17 oligarkë që janë në hije,...

Një hetim i realizuar nga një grup prej 17 gazetarësh investigativ të Europës Lindore është prezantuar së fundmi. Ai konsiston në një punë disa...

VIDEO/ Zbulohen detaje të reja, katër femra ‘fundosën’ bandën e të...

Banda e të dashurit të moderatores Viola spiro vijon të mbetet kryefjala e mediave italiane, të cilat kanë zbuluar ditën e sotme detaje të...