Tag: intervista

“Ishte viti 2001”, ja pse Arbana Osmani e kujton menjëherë Edi...

Moderatorja Arbana Osmani i ka dhënë mundësinë ndjekësve të saj në Instagram, mbrëmjen e djeshme të bëjnë pyetjet që dëshirojnë. Edhe nuk kanë munguar të...

INTERVISTA/Mikesha e 29-vjeçarit që u vetvra: Ishte i qeshur, kur nisi...

Xhino Koça, 29-vjeçari me portretin e qeshur, nga qyteti bregdetar i Durrësit, nuk jeton më. I shtruar në spital i infektuar nga COVID-19, Xhino...

“Janë shitur të gjitha biçikletat në Tiranë”, Veliaj intervistë në BBC...

Erion Veliaj, kryetari i Bashkise se Tiranes, ka menduar per imazhin e Shqiperise ne keto dite koronavirusi, duke u mburrur fort ne BBC lidhur...

Zgjedhjet/Pollo: Në mes të pandemisë shohim “shpirtin e Shullazit” të rilindur...

Në vjeshtën e vitit të kaluar, Genc Pollo insistoi për zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale njëherësh, sot ai është i ndërgjegjshëm se tërmeti...

Bylyjbashi i përgjigjet Ramës me intervistën e tij: Ke gënjyer median...

Ish- deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka reaguar sërish pas përgjigjes së Ramës se kishte folur gjate intervistës me median italiane për një sherr...

INTERVISTA/Pollo: Negociatat me Shqipërinë, vetëm pas plotësimit të kushteve

Politikani Genc Pollo, ish deputet dhe ish ministër i Partisë Demokratike ne intervistën për Deutsche Wellen flet për plotësimin e parakushteve që liderët e...

KOMENT/”Kush ka parë opinionin mbrëmë, ka tashmë provën e qartë se...

Mbremjen e djeshme, Arben Ahmetaj, minsitri per rindertimin dhe emergjencen e koronavirusit, ishte i ftuar ne nje studio televizive, aty ku u pyet per...

Kryeministrit nuk i ‘del inati’, thumba ndaj BE-së: Nuk do të...

"Shqipëria nuk do të 'qëndrojë pas derës së Evropës dhe të qajë' që ajo të hapet", i tha AFP-së, kryeministri Edi Rama duke theksuar...

“Si do t’i bëjnë ballë presionit”, 2 kandidatët për drejtimin e...

Sot ka disa zhvillime qe po ndodhin  njekohsisht, e teksa vemendja eshte perqendruar te debati per paketen anti-shpifje, paralelisht, po behet intervistimi i kandidateve...

EMRAT/Kush do ta drejtojë SPAK-un? KLP interviston 3 kandidatët në garë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të zhvillojë nesër intervistat me tre kandidatët për kryetar të Strukturës së Posaçme (SPAK). Procesi i intervistimit me audio...