Tag: Interpol

Mosantarësimi i Kosovës në Interpol, ish-presidenti: Izolim ekonomik e politik Serbisë

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar lidhur me mosantarësimin e Kosovës në INTERPOL. Pas votimit të djeshëm, ku vende si Rusia apo Maroku votuan kundër,...

Humbet Rusia, kush e merr drejtimin e INTERPOL-it

Interpoli ka zgjedhur presidentin e saj Kim Jong-yang nga Korea e Jugut, duke lënë prapa pretendentin kryesorin rus, i cili ishte akuzuar për keqpërdorimin...

Kosova nuk arrin të bëhet anëtare e INTERPOL-it, shtetet që votuan...

Kosova nuk ka arritur të marrë antarësimin në Interpol. Pas dështimit në raundin e parë, edhe në raundit të dytë të votimit, Kosova nuk ka...

Antarësimi në Interpol, Kosova dështon në raundin e parë të votimit

Kosova ka dështuar në raundin e parë të votimit për anëtarësim në INTERPOL. Në raundin e parë 154 ende kanë votuar, prej tyre 22  kanë...

Kapet hajduti nga Pogradeci, ka bere namin ne Itali

Kapet një tjetĕr person i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Policia e Tiranës në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar,...

VIDEO/ Elbasan, FSHN arreston të shumëkërkuarin e Interpolit

FNSH-ja dhe Policia e Shtetit në një operacion sekret të zhvilluar në Elbasan kanë zbuluar dhe arrestuar pas 2 vitesh arrati, një trafikant droge...

Interpol: Shqipëria ka numrin më të madh të personave në kërkim,...

Shqipëria është një nga vendet në Europë e në rajon me numrin më të madh të personave të shpallur në kërkim nga autoritetet policore....

EMRI/ Arrestohet trafikanti i shumëkërkuar nga INTERPOL

Trafikanti 47 vjeçar kërkohej nha INTERPOL. Policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin e tij me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Bëhet fjalë për Idajet Spahoun, banues...