Tag: informacione

DETAJE/Pesë të arrestuar në Durrës, dalin detajet: Nga kultivimi i drogës...

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e qarkut Durrës ka arrestuar në flagrancë 5 shtetas, ka proceduar penalisht 3 dhe ka shpallur në kërkim...

DETAJE/Virusi rikthehet në Durrës, disa pacientë të shtruar dhe në terapi...

Që nga fillimi i epidemisë deri më sot janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 803 qytetarë dhe aktualisht 68 % e...

Ku do të qëndrojnë shqiptarët që riatdhesohen, ISHP: Si është gjendja...

Ka ende disa çështje per te cilat qytetaret shqiptare duhen te informohen sa i takon situates me koronavirus ne vendin tone. Duke qene se burimet...

Pipero sqaron çfarë ndodhi me 61-vjecarin: Bëri vdekje klinike, e rikthyem...

Mjeku Pëllumb Pipero ka sqaruar publikisht atë që ndodhi me 61-vjecarin e deklaruar të vdekur fillimisht nga Ministria e Shëndetësisë. Sipas tij, 61-vjecari nga Tirana...

Shifrat e para zyrtare nga ministria, përqindja e të prekurëve nga...

“59 % e personave të prekur në vendin tonë nga COVID-19 janë meshkuj”. Këto jane informacionet zyrtare qe deklaroi Eugena Tomini, specialiste në Institutin e...

Ligji i ri nga 1 marsi 2020, si të aplikoni për...

Këshilltari i emigracionit nga organizata ‘Plan B’ në Esen, Blerian Kushta-shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për...

Policia jep informacione zyrtare nga aksidenti në Elbasan: Po ndiqej një...

Policia e Elbasanit ka dhene informacione zyrtare lidhur me aksidentin e trefishte qe ndodhi ne Elbasan, ku mbetën të plagosur 5 persona. Sipas policise, konfirmohet...

FOTO/”Nëse më do të pres në takim”, pas mesazhit të fundit...

Marsida Qatja, 31-vjeçarja nga Kavaja, vijon të jetë qendra e ngjarjeve të kronikës, pas vrasjes së bujshme në banesën e saj. Tashmë ndaj saj është...

EMRAT/”Djegia e Kuvendit”, deputetët thërrasin kreun e SHISH-it në Komisionin e...

Pas deklaratës së Presidentit, Ilir Meta në Komisionin Hetimor ku u shpreh se në datën 8 qershor kishte të dhëna se do të digjej...