Tag: infermiere

Virusi përhapet me shpejtësi, dhe dy infermierë rezultojnë pozitiv me Covid-19...

Dy infermierë në Shkodër kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Mesohet se nga marrja e 32 tamponëve të fundit, 7 prej tyre kanë qenë staf...

Shërohet edhe një infermier, shkon 28 numri për personelin mjekësor

Mes personave të shëruar nga koronavirusi në vendin tonë ditën e sotme ka qenë edhe një infermier. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja...

DETAJE/Sa mjekë janë të prekur në Shqipëri me COVID-19, gjysma e...

Nga 383 persona të infektuar me COVID 19, 41 raste janë në radhët e bluzave të bardha. Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë, Silva Bino, deklaroi...

E RENDE/Viktima në Durrës pati kontakt me 23 mjekë dhe 16...

73-vjeçarja e prekur me COVID-19, ndërroi jetë në spitalin e Durrësit, ndersa u zbulua se vuante dhe nga disa sëmundje të tjera të rënda. Ky...

Portali i infermierëve, “kazan”, manipulime me pikët e testimit

ortali “Infermierë për Shqipërinë” ka sjellë problematika për aplikantët. Infermierëve aplikues iu janë ndryshuar pikët për të mos qenë fitues. Akuzat bëhen publike nga...

VIDEO/Studentja e pyet për punësimin, Rama gjen kohë për batuta: Martohu...

I ndodhur në Gjirokastër, kryeministri  Edi Rama ka nisur takimin e parë të turit të tij, ku fillimisht është përballur me një grup studentësh...

Basha rrëfen historinë personale: U tmerrova kur mësova se infermierët në...

Kreu i PD, Lulzim Basha gjatë vizitës së tij në qytetin  e Shkodrës ka treguar një histori personale në lidhje me largimin e profesionistëve...

Nëse je infermier mund të jesh edhe gjerman

Për të zbutur situatën emergjente të infermierisë në Gjermani, ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn synon të financojë shkollimin e tyre jashtë vendit. Ballkani nuk...

Infermierët shqiptarë drejt Gjermanisë, ulet kërkesa për master

Urdhri i infermierit raportin se 750 të diplomuar dhe profesionistë lënë Shqipërinë duke aspiruar tregun e punës në Gjermani dhe vende të tjera evropiane. Kjo...

Ndodh në Shqipëri, infermierët paguajnë parkimin në spital, ndërsa doktorët jo

Dhjetëra infermierë janë ngritur në protestë përpara QSUT-së Tiranë. Shkak i kësaj proteste është bërë pagesa për parkimin vetëm për infermierët. Kreu i Shoqatës së...