Tag: infektivi

17 pacientë shërohen nga koronavirusi, por rritet numri i të shtruarëve...

Mira Rakacolli, zëvendësministre e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit janë kryer 111 testime, nga të cilat 23 kanë rezultuar pozitivë. Në spitalin...

EMRI/Shënohet viktima e 5 nga koronavirusi, por ka dhe lajme të...

Nga burime zyrtare eshte konfirmuar dhe viktima e peste nga koronavirusi ne Shqiperi.  Në 24 orët e fundit ka ndërruar jetë një pacient i...

FOTO/Pacienti i parë i shëruar nga koronavirusi lë ambientet e Infektivit

I shëruari i parë shqiptar nga koronavirusi ka lënë këtë pasdite ambientet e Spitalit të Infektivit në QSUT. “🟢 I SHËRUARI I PARË DEL NGA...

“Dy kontaktet e pacientit zero, gati të lënë spitalin”, si është...

Dy pacientë, kontakte të rastit zero të cilët pas ritestimit të dytë dolën negativë, po bëhen gati të lënë spitalin. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

FOTO/35 pacientë të shtruar, mjeku mesazh të fortë: Na ndihmoni mos...

I ndodhur në vijën e pare te frontit, mjeku i njohur Tritan Kalo, serish ka nje mesazh per qytetaret shqiptare. Teksa u bene dite qe...

VIDEO/”Lufta është hapur”, Një mesazh nga mjekja e Infektivit, lutja për...

Eshte publikuar në “Facebook” mesazhi i Shefes së Forcës Speciale tek Infektivi, në QSUT, e cila iu thotë qytetarëve shqiptarë se qëndrimi në shtëpi...

VIDEO/Tek Infektivi janë të shtruar 35 pacientë, Manastirliu tregon kur do...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dha një mesazh nga Spitali i Traumës, ku tha se është gjithçka gati që shërbimi për pacientët që do...

Mjeku Tritan Kalo publikon momentet nga Infektivi: Na besoni, do ta...

Mjeku Tritan Kalo, i cili ndodhet në personelin e Shërbimit të Sëmundjeve Infektive në QSUT me pacientët e prekur tashmë nga koronavirusi, ka postuar...

VIDEO/Lidhja direkte me mjekët në Infektiv, tregojnë gjendjen e 8 pacientëve...

Ministrja e Shëndetësisë ka publikuar një video ku shihet duke komunikuar përmes rrjeteve sociale, me mjekët që gjenden brenda spitalit infektiv, dhe po u...

Zyrtare: Edhe një mjek i spitalit të Durrësit pozitiv nga koronavirusi

Edhe një mjek rezultoi me koronavirus.  Sipas informacioneve zyrtare, mjeku ka mjekuar të moshuarën që humbi jetën nga COVID 19. Aktualisht është i vetëizoluar dhe...