Tag: infektimet

Rikthehen rastet me Covid-19, Bashkia e Pukës mbyll çerdhet dhe kopshtet

Rikthimi i rasteve me Covid-19 ka detyruar Bashkinë e Pukës të mbyllë çerdhet dhe kopshtet e qytetit. Lajmin e bën me dije vetë institucioni...

VIDEO/ Shperndarja e koronavirusit, ku jane infektimet e reja

Koronavirusi eshte shperndare ne te gjithe vendin duke zhvleresuar skenarin e zonave te gjelbra te qeverise. ”Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 40 raste...

Rekord rastesh me koronavirus, mjeku tregon pse nuk duhet të trembemi:...

Rezultatet e testeve serologjike të bëra në rreth 10,000 qytetarë në Bergamo kanë treguar se 57 për qind e tyre e kanë pasur koronavirusin....

DETAJE/Si u prekën me koronavirus 21 të burgosur tek 313-ta dhe...

Nje lajm qe terhoqi vemendjen ne kohe pandemie ishte dhe infektimi i disa te burgosureve ne burgjet e Tiranes, historia e se ciles me...

Vijojnë testimet për të burgosurit, zbulohet sa raste janë ende aktive

Nga 18 të burgosur dhe të paraburgosur që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në burgje, 15 prej tyre kanë rezultuar negativ në testin e...