Tag: infektim

Ministrja flet për sheshim kurbe, por njofton dhe raste të reja:...

Ka shkuar në 518 numri i personave të prekur nga koronavirusi në vendin tonë. Shifrat e reja i ka bërë publike ministrja e Shëndetësisë, Ogerta...

Hartës i shtohet një tjetër qytet, në Korçë zbulohet një rast...

Hartës së koronavirusit i është shtuar edhe Mallakastra. Mësohet se me virusin COVID-19 është infektuar një infermiere e qendrës shëndetësore Aranitas. Rasti pritet të konfirmohet sot...

Veterinerët këshillojnë: Mbani macet brenda nëse jeni vetëizoluar prej COVID-19

Sipas veterinerëve pronarët   e  maceve të cilët janë vetëizoluar apo kanë shfaqur simptoma të  COVID-19 duhet ti mbajnë macet në ambiente të mbyllura për...

LAJM I FUNDIT/Shtohen rastet, 400 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Rastet e të prekurve me koronavirus në Shqipëri janë rritur. Përditësimi u bë i ditur sot nga Ministria e Shëndetësisë. Kujtojmë që deri tani në...

Pas pronarit të lokalit në Elbasan, edhe gruaja e tij del...

Në Elbasan ka shkuar në 12 numri i rasteve të prekur nga Koronavirusi. Sipas burimeve zyrtare pjesa dërrmuese e të prekurve janë banorë të...

ANALIZA/’Qeveria propagandë bajate dhe cinike me numrin e të shëruarve?’

Lajmi se mbi 92 qytetarë nga 100 të infektuar në të gjithë vendet e Ballkanit janë shëruar përbën një lajm shumë të mirë që...

Tre raste të reja me koronavirus në Has, infektohen policë të...

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 3 raste të reja të reja në Has gjatë 24 orëve të fundit. Burime për ABC News njoftojnë se të...

Burgu i Rrogozhinës në alarm: Infektohet me koronavirus juristi, vetëkarantinohet drejtori

Një jurist i burgut të Rrogozhinës është infektuar me koronavirus. Lajmi bëhet me dije nga Abc News. Mësohet se prej dy ditësh të dënuarit janë...

Aktori shumë i njohur turk mund të jetë prekur nga Covid-19,...

Ditën e djeshme në mediat rozë turke shkruhej se aktori i njohur dhe për publikun shqiptar Kivanç Tatlitug është prekur nga koronavirus. Ato shkruajtën se...

U shtrua me urgjencë në Infektiv, deputeti me koronavirus reagon sërish:...

Deputeti Adriatik Alimadhi ka adresuar një letër nga spitali për qytetarët dhe për mediat një ditë pasi u bë publik rasti i tij i...