Tag: infektim

373 punonjës të fabrikës së përpunimit të mishit të derrit, pozitivë...

Triumph Foods, një fabrikë për përpunimin e derrit në Shën Joseph, Misuri, mbajti testime për koronavirusin në të gjithë kompaninë javën e kaluar. Ditën e...

Vatra aktive në Krujë, konfirmohen dhe 4 raste të reja me...

Në Krujë janë konfirmuar katër raste të reja me koronavirus. Burimë për abcnews.al bëjnë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

Vatër e nxehtë infeksioni në Krujë, konfirmohen dhe 8 raste të...

Kruja prej ditësh tashmë është kthye rnë një vatër të nxehtë të shfaqjes së rasteve të rejat të infektuarve me Covid 19, ku si...

E infektuara e vetme në Shkodër një grua në lagjen ‘Kiras’

Rasti i vetëm pozitiv që është shënuar sot në Shkodër lidhet me një grua, banuese në lagjen 'Kiras'. Dyshohet se mund të jetë infektuar...

DETAJE/Një pjesë e rasteve së sotme janë asimptomatikë, harta zgjerohet me...

Ka shkuar në 712 numri i të prekurve me koronavirus në vend me 34 raste te reja, shifer qe mund te kosiderohet edhe si...

Infektohet komisariati i Kukësit: Dalin pozitivë me COVID-19 dhe 5 efektivë

Edhe 5 efektivë policie rezultojnë pozitivë me COVID-19 duke e çuar në 17 numrin e të infektuarve me koronavirus në Kukës. Ndërkohë në komisariatin e...

Vatra e rrezikshme në burgun e Tiranës, detajet mbi pacientët e...

ISHP njofton se gjatë 24 orëve të fundit kanë konfirmuar me koronavirus 29 raste duke e çuar në 663 raste numrin total të të...

DETAJE/Kryeinfermierja e Pediatrisë në QSUT me COVID-19, rastet e fundit në...

Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Tiranë, Krujë dhe Shkodër. Sipas informacioneve nga ministria, nga rezultatet e testimeve janë konfirmuar 29 raste...

Konfirmohet gazetari i parë i infektuar nga virusi në Shqipëri

Një gazetar në Shqipëri është prekur nga COVID 19 në Shqipëri. Lajmi është konfirmuar zyrtarisht nga drejtoresha e ISHP, Albana Fico në përgjigje të...

Shtohen vatrat e infeksionit në Shkodër: Tre raste të reja, një...

Të hënën janë regjistruar 22 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Kështu numri total i të infektuarve në vend është rritur në...