Tag: infektim

Infektohen me Covid-19 gjyqtari i Gjykatës së Posaçme dhe prokurori i...

Infektohen me Covid-19 gjyqtari i Gjykatës së Posaçme dhe prokurori i SPAK. Sipas  ABC News, mësohet se puna vijon normalisht ndërsa janë shtuar kontrollet dhe...

Dita e dytë e shkollës, 10 mësues dyshohet të jetë të...

Dita e dytë e sezonit të ri shkollor ka nisur me një lajm jo fort të mirë. Sipas informacioneve të para, dyshohet që 10 mësues...

Mësuesja dhe sekretarja e gjimnazit rezultojnë pozitive me Covid-19

Një ditë më parë dy anëtarë të stafit të gjimnazit në qytetin e Tepelenës kanë rezultuar pozitive me Covid. Burime për Abc News bëjnë me...

Mbyllet reparti i kirurgjisë në Gjirokastër, dyshohet për infermierë të infektuar

Mbyllet kirurgjia e Spitalit Rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër, shkak për mbylljen e saj janë bërë dyshimet e stafit mjekësor( infermieret e sallës) pasi...

Burgu i Shënkollit kthehet në spital Covid, 40 të dënuar të...

Burgu i Shënkollit në Lezhë është kthyer në spital Covid, i vënë në dispozicion të të prekurve nga koronavirusi. Akualisht aty po trajtohen 40 të...

Infektohet me koronavirus aktorja e njohur shqiptare

Drejtoresha e qendrës së Artit dhe Kulturës në Korçë Zamira Kita ka rezultuar pozitive me Covid-19. Bashkë me të, i infektuar është dhe bashkëshorti...

Infektimi gjatë pushimeve, infermieret në Korçë rezultojnë me koronavirus

Rastet e koronavirusit brenda personelit mjekesor vazhdojne te shtohen. Burime pranë Dshp Korçë bëjnë të ditur se 2 infermierë të qendrës shëndetësore kanë shfaqur...

EMRI/Zbulohet identiteti i të riut që vrau veten te spitali ‘Shefqet...

Një 29-vjeçar i infektuar me COVID-19 është vetëhedhur nga kati i tretë i Sanatoriumit, ku ndodhej i shtruar prej disa ditësh! Ngjarja e rëndë është...

Priste të lindte foshnjën, COVID-19 i merr jetën polices shqiptare

Një lajm i hidhur ka ardhur nga Policia e Kosovës. Si pasojë e COVID-19 ka ndërruar jetë një police, e cila ishte në pritje...

I infektuar me COVID-19, deputeti Enver Roshi dërgohet në Turqi për...

Deputeti Enver Roshi  është dërguar në Turqi për një mjekim më të specializuar. Roshi u infektua me covid-19 dhe ishte i shtruar në spitalin...