Tag: infektim

Infektohet me COVID-19 edhe nënkryetarja e bashkisë Shkodër

Teksa Shkodra numëron 11 raste të reja me koronavirus përgjatë 24 orëve të fundit, mësohet se ka rezultuar pozitive edhe nënkryetarja e Bashkisë Shkodër,...

Covid-19 “infekton” edhe Drejtorinë e Shëndetit Publik në Durrës, del pozitiv...

Një rast i ri me koronavirus është konfirmuar në Durrës. Sipas Abc news, një punonjës i drejtorisë së Shëndetit Publik ka rezultuar pozitiv me...

“Edhe Adriatikut i thashë ki kujdes”, Kujtim Gjuzi me deklaratë të...

Deputeti Kujtim Gjuzi ka terhequr vemendjen sot me nje deklarate te bere se fundmi me anë të një postimi në rrjetet sociale. Gjuzi “zbulon” se...

Durrësi me raste aktive, punonjësi i Bashkisë i infektuar

Regjistrohen 3 rate të reja pozitive me COVID-19 në Durrës. Sipas bvurimeve, 2 prej tyre janë kontakte të afërta me një pacient të konfirmuar ditën...

Vatra e koronavirusit në QSUT, infektohet mjeku kardiolog

Një nga 4 rastet e infektuara në Tiranë, që u raportuan nga Ministria e Shëndetësisë ditën e sotme eshte dhe nje mjek. Sipas burimeve, eshtë...

Shtohen rastet, rezultojnë me koronavirus dhe dy mjekë në një qendër...

Dy mjekë në qendrën shëndetësore numër 9 në Tiranë janë prekur koronavirusi. Ata janë testuar ditën e djeshme dhe mësohet se kanë rezultuar pozitivë, por...

Shpërthejnë rastet me COVID-19, të infektuar 15 mjekë dhe infermierë

Ka raportime se 15 persona që janë personel mjekësor kanë rezultuar mbartës të Covid 19 në 24 orët e fundit. Dyshimet janë se ata janë...

Rikthehen rastet në radhët e policisë, pozitiv me COVID-19 efektivi i...

Një efektiv i togës së shoqërimit në Gjykatën e Tiranës ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Të dielën ai së bashku me nënën dhe vajzën...

373 punonjës të fabrikës së përpunimit të mishit të derrit, pozitivë...

Triumph Foods, një fabrikë për përpunimin e derrit në Shën Joseph, Misuri, mbajti testime për koronavirusin në të gjithë kompaninë javën e kaluar. Ditën e...

Vatra aktive në Krujë, konfirmohen dhe 4 raste të reja me...

Në Krujë janë konfirmuar katër raste të reja me koronavirus. Burimë për abcnews.al bëjnë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...