Tag: ina zhupa

Rama mbron Gonxhen, Zhupa pyet serish: Cfare do Loku te zyra...

"Çfarë do Loku tek zyra e Gonxhes përditë?", pyet zedhenesja e PD, Ina Zhupa pasi Kryeministri  Rama merr në mbrojtje ushtarin e tij të...

Ina Zhupa detyron Veline te mos beje grabitjen e rradhes

Zedhenesesja e PD Ina Zhupa tha sot se Erion Veliaj, pas demaskimit publik ka anulluar tenderin per mobilimin e bibliotekes inekzistente te Kombinatit. “Kryebashkiaku i...

Infektimi i kopshtit publik ne Tirane, Zhupa akuzon bashkine se fshehu...

“Skandali i fshehjes me urdhër nga Bashkia i rastit me COVID në kopshtin publik “4 stinët” duhet të hetohet nga prokuroria”, tha sot zedhensja...

ZHUPA/ “Eco Tirana, SPAK të hetojë lidhjen e Veliajt me mafian...

Tendera pa garë, Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa denoncon aferat e tjera me Eco Tirana dhe kerkon nga SPAK të hetojë lidhjen e Veliajt...

Zedhenesja e PD nxjerr dokumentat: Po betonizojne hyrjen e Parkut te...

Zbulohet mashtrimi i Veliajt, ne lidhje me ndertimin e nje kompleksi ne hyrje te liqenit te Tiranes. Zedhenesja e PD, Ina Zhupa nxjerr dokumentat...

PD: Turp per Ramen qe shkel privatesine e 2 aktoreve

Kryeministri Rama iu publikoi emrat e vëllezërve Budina si të prekur nga COVID-19. Kjo solli nje reagim nga zëdhënësja e PD, Ina Zhupa. “TURP për...

Afera e pastrimit të parave të Ndragheta-s, pse Bashkia shton tarifat...

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa tha se shtimi i tarifës së pastrimit për qytetarët dhe bizneset, eshte bere me qellim qe Veliaj dhe ortaket...

Thirrja e PD-së: Kompania e pastrimit në Tiranë pastron paratë e...

Prej shtatë ditësh PD ka denoncuar aferën e radhës së Bashkisë Tiranë, ku sipas tyre duket se është implikuar në pastrimin e parave të...

Basha feston ditëlindjen, Zhupa urim të përzemërt: Ti do jesh kryeministri...

Sot kreu i opozites ka ditelindjen dhe nje urim i sinqerte vjen nga zedhenesja e PD, Ina Zhupa. Ajo ne rrjetet sociale, i uron kryedemokratit...

PD: Kompania e mikut të Ramës dhe Veliajt, ortake në pastrimin...

Partia Demokratike këmbëngul se  kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj kane lidhje me organizatën mafioze Ndragheta. Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa tha...