Tag: identiteti

FOTO/Prej kohësh në një lidhje, Fjoralba Ponari ‘dorëzohet’ dhe zbulon partnerin...

Është përfolur gjatë në media për lidhjen e Fjoralba Ponarit e deri më tani nuk është publikuar asnjë foto që të mund t’ja shikojmë...

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për të gjithë ata që u...

Këshilli i Ministrave ka miratuar sot aktin normativ që shtyn skadencat e kartave të identitetit derisa të përfundojë gjendja e epidemisë nga COVID-19. Më parë...

Stresi e tregon për herë të parë: Shkova ilegalisht në Kanada...

Reperi i njohur shqiptar Stresi vazhdon ende te mos e tregojë zyrtarisht nese eshte ndare apo jo perfundimisht nga partnerja e tij, Keisi. Por ajo...

FOTO/Grabitja në Rinas, zbulohet dhe emri i të dyshuarit të tretë

Një tjetër të dyshuari për grabitjen në Rinas i është zbuluar identieti. Aleks Pepa, është i dyshuari i tretë që po kërkon Policia për...

Mjekët shqiptarë shkelin të drejtat e pacientit: Trafikojnë të dhënat nga...

Mjekët shqiptarë nuk ruajnë privatësinë e pacientëve. Duke trafikuar pacientë nga klinikat publike drejt atyre private ata shpërndajnë të dhëna personale që lidhen me...

DETAJE/Sherri mes shqiptarëve në Itali, viktima ishte babai i dy fëmijëve

Mediat italiane kanë bërë me dije se kush është shqiptari i cili humbi jetën pasi u rra barbarisht nga një shqiptar tjetër gjatë një...