Tag: Holanda

Holanda ndan Shkupin nga Tirana, deputët nuk janë bindur: Shqipëria nuk...

Pak ditë para se ministrat e Jashtëm të mblidhen me 13 tetor në Luksembur, ministri i Jashtëm holandez Stef Blok u tha deputetëve në...

Izolimi sjell pasojat e rënda në Hollandë, vidhet piktura e shtrenjtë...

Një pikturë nga Vincent van Gogh me një vlere deri në 5 milion has është vjedhur nga një muze holandez i mbyllur aktualisht për...

FOTO/Kryeministri shkon në supermarket dhe qetëson qytetarët: Kemi letra higjienike, mund...

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte ka reaguar duke dhënë një mesazh qetësimi për qytetarët e tij, pasi keta te fundit jane dyndur drejt dyqaneve...

Rikthehet shqetësimi i vizave, Parlamenti holandez i shqetësuar për skemën e...

Rikthehet sërish shqetësimi per heqjen e vizave per Shqiperine. Flitet për katër grupe parlamentare në Holandë te cilat kanë kërkuar informacione nga Komisioni europian...

Holanda e sigurtë për Maqedoninë e Veriut, për Shqipërinë qëndrim të...

Pavarësisht se Komisioni Evropian është pro çeljes së negociatave, aktualisht Franca vazhdon të jetë kundër, por nëse deri më 15 tetor Parisi zyrtar ndryshon...

Hollanda e prerë: JO negociatave me Shqipërinë

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Hollandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për...

11 arsyet pse Holanda votoi kundër hapjes së negociatave, Berisha: Janë...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar  vendimin e Holandës, për negociatat në Shqipërisë për në BE. Sipas Berishës, ka 11 arsye pse sipas tij pse...

“Holanda i dha fund shpresës”, reagimi i fortë i Kryemadhit: Faji...

Në fokus të reagimit të saj të sotëm është vendimi i Holandës për tiu kthyer vizat Shqipërisë dhe shqiptarëve. Në një reagim në rrjetet sociale,...

Holanda i thotë ‘Jo’ negociatave me Shqipërinë, Këlliçi: Vendi drejt izolimit...

Pas votimit të parlamentit holandez, i cili votoi kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe pro atyre me Maqedoninë e Veriut, vjen edhe reagimi...

Diplomatët e BE flasin për Shqipërinë: Nuk është ende e gatshme...

Zgjerimi i BE-së është bërë një patate e nxehtë për Brukselin dhe për shtetet anëtare. EurActiv ka shkruar për çështjen pas një debati të...