Tag: heroine

Napoli, 100 forca policore për të shkatërruar grupin e heroinës, ja...

Ekzekutimi i 26 urdhër arrestve ndaj anëtarëve të një grupi të strukturuar të narkotrafikut janë dhënë nga Antimafia e Napolit, në kuadër të operacionit...

‘Bomba’ e ish-oficerit të Antidrogës: Në Jug ka një klan droge...

Në pjesën e dytë të intervistës së ish-oficerit të Antidrogës në Fier, Bledar Naçi dalin të tjera fakte tronditëse për aktivitetin kriminal të grupeve...

Itali, kapet sasi e madhe heroine, në pranga dy grosistët shqiptarë

Policia e Padovas ka arrestuar dy shtetas shqiptarë B. A., 33 vjeç, e K. D., 32 vjeç, me akuzën e trafikut të drogës të...

EMRI/ Durrës, arrestohet shitësi i heroinës, në kërkim bashkëpuntori

Një 23 vjeçar ka rënë në pranga dhe është shpallur ne kerkim bashkëpunëtori i tij. I arrestuari është Françesko Selishta, 23 vjeç, banues në Durrës,...

Zvicër, arrestohen dy shqiptarë me 5 kg heroinë

Dy shqiparë kanë rene ne prangat e policise zviceriane. Ata jane arrestuar me disa kilogramë drogë në Lugano, ndërsa po udhëtonin për në Itali. Ata u...

INTERVISTA/ Nëna 25 vjeçare tregon tmerrin: Pi heroinë dhe prostituoj...

Sara është 25 vjeç, ka dy vajza të vogla dhe është konsumuese e rregullt e heroinës. Ajo është divorcuar 3 vite më parë nga...

EMRI/ Karabinierët, ndjekje si në filmat aksion dhe të shtëna me...

Një shqiptar ka rënë në prangat e Policisë italiane pasi i ka munduar mjaftueshëm duke e ndjekur. Gjatë përpjekjes për të arrestuar 28 vjeçarin...

EMRI/ U kap me heroinë, gjykata franceze jep dënimin për shqiptarin

Një shqiptar i cili akuzohet për trafik heroine është dënuar me 2.6 vjet burg. Vendimin e dha gjykata franceze, e cila gjithashtu i ndaloi...

Mijëra euro heroinë dhe kanabis kapen një fshat të Malësisë së...

Policia e Shkodrës goditi një tjetër tentativë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike duke kapur një sasi të madhe heroine dhe kanabisi. Gjatë zhvillimit të...

RAPORTI/ Tregu i heroinës në Zvicër dominohet nga shqiptarët

Universiteti i Lausannes, kreu një studim mbi bandave të cilat merren me shitjen e drogës. Ky studim tregoi se në trgun e drogës mbizotërojnë bandat...