Tag: henri cili

Cili: Nuk kam marre para nga familja Aliko

Henri Cili duke folur ne Open ka shpjeguar edhe rreth akuzave per marrje parash per ceshtjen Aliko. Çili thote se eshte takuar me Adil...

Berisha kembengul: Takimi u be, Rama fshiu regjistrimin

Ish Kryeministri Berisha ka vijuar sot serish ne lidhje me ceshtjen e nje takimi te permendur ne pergjime mes sipermarresit Henri Cili dhe nje...

72 ORE/ Henri Cili rrefen detaje te reja nga momenti i...

Gazetari dhe sipermarresi Henri Cili tregoi detaje te reja te arrestimit te tij nga policia naten e 27 shkurtit. Duke folur ne emisionin Open...

“Nuk kam takuar asnjë gjykatës”, Çili në deklaratë për mediat: Do...

Ka dale ne një konferencë për shtyp, Henri Cili, i cili pak dite me parë, u lirua nga paraburgimi. Çili u shpreh se do te...

“Çili u takua me Dvoranin”,reagon Gjykata e Lartë, deklaratë vetëm për...

Gjykata e Lartë bëri një deklaratë zyrtare në lidhje me ndalimin nga policia të gazetarit dhe sipërmarrësit Henri Çili, ku pretendohej se ai do...

Lirimi i Henri Çilit, ish-ministri: Respekt për gjyqtarin që delegjitimoi arrestin...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës së Përmetit, e cila liroi pedagogun e njohur Henri Çili, duke...

Mbrojtja e Cilit: Te paligjshme veprimet e gjykates se Permetit dhe...

Bashke me pronarin e UET, Henri Çili jane liruar nga prangat edhe disa kolege te tij. Për drejtorin juridik të Universitetit Europian të Tiranës, Ilir...

Gjykata liron Henri Cilin, vendosi nje mase te lehte

Gjykata ka marrë vendimin për lirimin nga burgu të botuesit dhe gazetarit, Henri Çilit. Gjykata ka vendosur per gazetarin masën e sigurisë "detyrim paraqitje". Më herët...

Mbrojtja e Cilit ne gjykaten e Permetit, deklarata para gjykatesit

Gazetari dhe sipermarredi Henri Çili ka mohuar akuzat para gjykatës së Përmetit. Çili është shprehur para gjyqtarit Dritan Hasani  se "Arrestimi im eshte pa prova”, ndërsa...

Shtyhet gjyqi ne Permet per ‘grupin kriminal’ te Çilit, gjykatesi ishte...

Po vijon ne gjykatën e Permetit masa e sigurisë për gazetarin dhe sipermarresin Henri Çili dhe 30 të arrestuarit e tjerë në këtë operacion,...