Tag: hashim thaci

Thaci, te henen shkon ne Hage, do pyetet nga prokurori special

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se të hënën do të udhëtojë për në Hagë për t’u intervistuar nga Prokuroria Speciale. Lajmin e ka...

Hashim Thaci paralajmeron doreheqjen, tregon kur largohet nga zyra e Presidentit

Presidenti i Kosoves Hashim Thaci deklaroi sonte se kishte ndermend te jepete doreheqjen por pasi te konfirmohej nga gjykata speciale akuzat ndaj tij. “Une nuk...

Thaçi kalon nga Tirana për t’u kthyer në Kosovë: Ja kur...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mbërritur në Tiranë paraditen e sotme. Ai ka njoftuar përmes një postimi në Facebook se të dielën në...

Thaci tek selia e PD, folen per Kosoven dhe zhvillimet e...

Presidenti i Kosoves ka vizituar ne seline e partise kryetarin e PD, Lulzim Basha Duke befasuarvoas debatevevte ashpra me ish liderin e PD, Sali...

Thaci paralajmeron largimin nga politika

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi sot para gazetarit Çim Peka në SYRI TV se do të tërhiqet nga jeta politike. “Unë nuk do jem...

Presidenti Thaci paralajmeron marreveshje Kosove-Serbi shume shpejt

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur sot në emisionin Opinion në lidhje me marrëveshjen e Kosovës me Serbinë tani që Kosova ka qeverinë...

Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë presidentit Thaçi, reagon Kurti: Drejtësia...

Zhvillime te reja ne Kosove. Mesohet nga mediat vendase, se Gjykata Kushtetuese i ka dhene te drejte Presidentit Hashim Thaçi. Gjykata Kushtetuese konstatoi se mocioni...

U shtrua në spital pas shqetësimeve, zyra e presidentit Thaçi jep...

Presidenti Hashim Thaçi tashmë ka përfunduar shtrimin në spital brenda kësaj paraditeje për t’u kthyer në shtëpi. Thaç shkoi për një kontroll sot në QKUK...

Hashim Thaci mban statukuone ne Prishtine, cfare ka ndermend te beje...

Hashim Thaçi është i ftuar në Open në Top Channel ku me anë të një lidhje skype foli për krizën politike në Kosovë. Thaçi...

Thaçi asnjë fjalë për fituesin dhe kryeministrin e ri, reagimi i...

Hashim Thaçi, president i Republikës së Kosovës, ka përshëndetur procesin e zgjedhjeve në Kosovë, por ajo që bie në sy është fakti që ai...