Tag: hakim

Pas 10 vitesh, këngëtares shqiptare i vjedhin “Facebook-un”

Pre e hakerave ka rene dhe diva e muzikes shqiptare, Aurela Gaçe.  Gaçe ka njoftuar se i kanë vjedhur faqen e saj në “Facebook”. Lajmin...

Siguroni llogarinë tuaj në platformën ZOOM, 500 mijë adresa të përdoruesve...

Kredencialet apo të dhënat që i përkasin më shumë se 500,000 përdoruesve të Zoom-it u vodhën dhe u shitën në rrjetin e errët për...

FOTO/Postime me përmbajtje pornografike në Facebook, reagon për herë të parë...

Klea Huta, moderatorja e njohur ka rene pre e hakimeve ne rrjetin e saj ne Facebook. Në profilin e saj në Facebook, janë postuar...

Këngëtares shqiptare i hakojnë Instagramin, Venera kërkon ndjesë publike

Teksa janë duke shijuar te dy bashkë pushimet në Maldive, diçka e pakëndshme i ka ndodhur Venera Lumanit. Kengetarja e dashur për të gjithë u...

Sulmohet WhatsApp, përdoruesit të kenë kujdes në vazhdim

Hakerat kanë sulmuar në distancë softuerin e mbikqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke u futur në mesazhet e  WhatsApp. WhatsApp, e cila është...

Këto janë 6 shenjat që tregojnë se telefoni juaj është hakuar...

Nëse mendoni se telefoni juaj është zona juaj private, mund të jeni shumë gabim. Deri më tani, nuk ka pajisje të tilla që nuk...