Tag: greve urie

Hyjnë në grevë urie edhe 150 të burgosur te 313-ta: Ushqimi...

Pas dhjetëra të dënuarve në Rrogozhinë, Peqin, Reç, Shënkoll etj, raportohet se në grevë kanë hyrë edhe 150 të paraburgosur të burgut 313 në...

Naftëtarët në gjendje të rëndë, flet Rama: Do shkruaja një libër...

Teksa prej 9 ditësh naftëtarët e Ballshit janë në grevë urie, kreu i qeverisë Edi Rama thotë se shteti nuk mund të ndërhyjë me...

“Indiferenca e tyre është tallëse”, Naftëtarët e Ballshit hyjnë në grevë...

Naftëtarët e Ballshit kanë vendosur të hyjnë në grevë urie brenda ambienteve të uzinës së përpunimit të naftës. Pas protestës së sotme ata kanë marrë një vendim...

Bizneset bllokojnë rrugën për në Pashaliman, çfarë po kundërshtojnë ata

Peshkatarë dhe punonjës biznesesh kanë bllokuar mëngjesin e sotëm rrugën që të çon në Pashaliman. Ata kundërshtojnë oraret e reja që janë vendosur për...