Tag: greqi

FOTO & EMRAT/ Romina dhe banda e saj që tmerruan banorët...

Mediat greke kanë publikuar detaje nga dosja hetimore e autoriteteve për bandën e shqiptarëve që vidhte qytetarët në stacionet e metrosë, të autobusit dhe...

Vrau patriotin e tij me sende të forta, arrestohet pas 21...

Një shqiptar u arrestua në Greqi. Ngjarja ndodhi 21 vjet pasi kishte vrarë bashkëatdhetarin e tij. Sipas informacioneve zyrtare shqiptari 47-vjec ishte ne kerkim nderkombetar...

Policia greke sekuestron autobuzin me shqiptarë, çfarë gjetën brenda

Policia greke ka sekuestruar  një autobus me shtetas shqiptarë. Ngjarja ndodhi ne Parakallmo të Janinës. Pas nje kontrolli te autobuzit polocia mesohet se brenda...

Ekstradohen dy shqiptarë, akuzohen për prostitucion dhe dhunë në familje

Dy shqiptarë janë ekstraduar nga Greqia. Interpol Tirama mundësoi që të dorëzohej në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve Tiranë, Artan Prenga,  39 vjeç, banues në...

Greqi, policia zbulon laboratorin e drogës, arrestohen tre shqiptarë

Policia Greke ka vënë në pranga tre shtetas shqiptarë, 2 meshkuj dhe një fëmër. Ngjarja ndodhi gjatë një operacioni antidrogë ku u sekuestruan 23 kg...

I gjejnë 10 kg drogë në banesë, arrestohet shqiptari dhe e...

Pas një kontrolli në një banesë, policia greke ka arrestuar një çift shqiptaro-grek ne Selanik. Ne banesen ne Ano Poli, Selanik, ku banonte shqiptari 32-vjec...

Shërbimet sekrete të policisë shqiptare dhe greke, informacion për policët e...

Shërbimet  sekrete të policisë shqiptare dhe greke do të bashkëpunojnë mes tyre për të hetuar korrupsionin e policisë në pikat kufitare mes dy vendeve. Drejtori...

EMRI/ Fshihej prej 20 vitesh në Greqi, arrestohet shqiptari i dënuar...

Një 59 vjeçar shqiptar i cili prej 20 vitesh fshihej në Greqi ishte i dënuar më burgim të përjetshme për vrasje në Vlorë. Më...

Greqi, policia e ndalon për kontroll, shqiptari shtoi shpejtësinë, ja çfarë...

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë Greke pasi ju gjetën 25 kg marihuana në makinë. Makina u pikas nga policia greke mbrëmë ne...

Lista e zezë e Athinës, reagon kreu i UGSH: Nuk është...

Gazetari Aleksandër Çipa, njëherazi kreu i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë (UGSH) ka reaguar pas shkrimit të botuar nga gazeta greke "Proto Thema", ku shkruhej...