Tag: greke

Ambasada shqiptare në Greqi njoftim për pasaportat dhe kartat e identitetit

Ambasada e Shqipërisë në Athinë njofton emigrantët shqiptarë në Greqi se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat e Identitetit deri më 31 korrik 2020. "Ju informojmë...

Familjarët e Kacifas ndalohen në ceremoninë për ushtarët grekë, shpërthen e...

Sot po mbahet festa Kombëtare e Greqisë e cila po përkujtohet sot me një ceremoni. Fillimisht në varrezat e ushtarëve grekë në Këlcyrë dhe...

Arrestohet shqiptari në aeroportin e Mykonos,ja arsyeja

Një shqiptar u arrestua në Greqi, pasi iu gjet drogë e llojit GBL. Shqiptari u prangos në hyrje të Aeroportit të Mykonos. Agjentët policorë e prangosën...

Policia shqiptare përgënjeshtron mediat greke se droga vinte nga vendi...

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me lajmin e publikuar sot në mediat greke, të cilat shkruanin se është bllokuar një anije me...

GREQI/ Policia kap velierën me 1.6 ton kanabis, ishte nisur nga...

Policia greke ka kapur një velierë me mbi 1 tonë drogë, e cila ishte nisur nga Shqipëria. Sipas raportimit të medieve greke në velierë...

Shqiptari që u kap dje në Kapshticë, policia greke i publikon...

Policia greke bën publike emrin e shqiptarit të shumëkërkuar të kapur dje në pikën kufitare të Kapshticës nga pala greke. Ai është Markelian D., 28-vjec,...

LAJM I FUNDIT/ Arratisen 2 shqiptare të dënuar përjetë nga burgjet...

Dy shqiptarë janë arratisur nga një burg i sigurisë së lartë në Kassandra Halkidiki. Sipas mediave greke që nuk bëjnë të ditur identitetet e...

Goditen rrjetet greko-shqiptare të marijuanës

Policia greke tha se goditi dy rrjete greko-shqiptare që transportonin nga kufiri shqiptar në territorin grek sasi të mëdha marijuane. Sipas burimeve zyrtare të policisë...

“Tabelat greke në jug”, PDIU sqaron: Turp, u vunë edhe në...

Në një reagim të fundit, Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet, ka kthyer përgjigje ndaj kritikëve dhe politikanëve të papërgjegjshëm sic ata i kanë cilësuar,...

Vrau studenten greke, shqiptari thyen heshtjen nga qelia

Shqiptari Aleksandër Luca, i akuzuar për vrasjen e studentes greke në Rodos ka folur për herë të parë nga qelitë e burgut. I pyetur nga...