Tag: granit xhaka

FOTO/Prezenca e tij ogur i mbarë për Kombëtaren, ja kush ishte...

Një vizitor i veçantë u ndodh dje në stadiumin ku luhej ndeshaj kryesore për Kombëtaren. Granit Xhaka ka ndjekur nga afër ndeshjen Shqipëri-Moldavi, së...

FOTO/ Luan kombëtarja, tifoz special në “Elbasan Arena”

Shqipëria luan mbrëmjen e sotme takimin e katërt për kualifikueset e Euro 2020. Kuqezinjtë presin në "Elbasan Arena" një kombëtare modeste si ajo e...

FOTO/ Granit Xhaka uron me bashkëshorten, ja si ishin veshur

Granit Xhaka ka uruar me një mesazh domethënës me rastin e ndërrimit të viteve. Xhaka ka postuar një fotografi në llogarinë e tij në Instagram,...

FOTO/ Granit Xhaka rrezikon përsëri për ‘Shqiponjën’, por jo vetëm

Mesfushori me origjinë shqiptare i Arsenalit, Granit Xhaka, ditën e djeshme bëri një urim special për Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Xhaka së bashku me...

Shqiptarët habisin Botën/ Tre vëllezër në 3 kombëtare të ndryshme, ja...

Shpeshherë rastet që vijnë nga Shqipëria janë nga ato që të lënë me gojëhapur, nga ato që nuk e kanë një të dytë jo...

Xhaka e Shaqiri pendohen për festimin me shqiponjë:”Do të isha budalla...

Në prag të takimit të Ligës së Kombeve, kombëtarja e Zvicrës e drejtuar nga trajneri Vladimir Petkovic ka dalë e gjitha në konferencë për...

VIDEO/Nga asist i Xhakës, Shkodran Mustafi feston me shqiponjë, rrëzikon të...

Pas Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës, festimi me shqiponjë mund t'i kushtojë shtrenjt një tjetër futbollisti me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për mbrojtësin e kombëtares...

Xhaka “provokon” sërish, bën shqiponjën me një person të vecantë

Granit Xhaka është në pushime me të dashurën e tij, Leonitën dhe tani ka postuar në Instagram një foto duke bërë shqiponjën. Ylli i Arsenalit...

VIDEO/Fëmija nga Tepelena i sëmurë me kancer, përfiton ndihmë nga ‘shqiponja’...

Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, 25 mijë frangat që u mblodhën online nga shqiptarët për të paguar gjobën që ata morën nga FIFA pas...

Mblidhen paratë për gjobat e Xhakës, Shaqirit dhe Lichtsteiner, sa eshte...

Shuma e grumbulluar për të paguar gjobën për tre lojtarët e Zvicrës, të cilët festuan me shqiponjën pas shënimit të golave kundër Serbisë, nga donacionet...