Tag: gjykata

VV proteston para Gjykatës së Tiranës: Kush mbron teatrin shkon në...

7 të arrestuarit për protestën kundër shembjes së Teatrit Kombëtar do të dalin sot para gjykatës për masën e sigurisë. Mes të arrestuarve është edhe...

Teatri Kombëtar/Meta bën lëvizjen e radhës, pas pak në konferencë për...

Presidenti Meta ka bërë veprimin e dytë për shèmbjen e Teatrit Kombëtar që rezulton në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Presidenca ka ngritur një...

Shtyhet sërish seanca ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri: Nuk konsiderohet e ngutshme

Është shtyrë sërish seanca gjyqësorë për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e Policisë Jaeld Çelën, dhe shkak është bërë pandemia e Covid-19. Gjykata...

Denoncimet për fermerët, policia procedon Salianjin dhe zyrtarët e PD në...

Policia nuk ndalet me protestuesit. Procedohen edhe tre zyrtarë të Partisë Demokratike, mes tyre dhe ish-deputeti Ervin Salianji. Ata akuzohen se “Organizuan grumbullime të...

SPAK: Kemi nisur hetimet për 10-ish gjyqtarë të drejtësisë

SPAK ka deklaruar se po hetohen 10 ish-gjyqtarë të Gjykatës së Lartë dhe Kushtetuese që u shkarkuan nga vettingu për fshehje të pasurisë. Sipas SPAK...

“Erdhi me vizë tek halla e tij në Tiranë”, Gjykata jep...

Gjykata ka dhënë masën “burg pa afat” për 24 vjeçarin nga Taxhikistani i identifikuar si Komron Zukhurov. 24 vjecari u arrestua në Tiranë i...

Jepet vendimi për autorët e dyshuar të vrasjes së 2 vëllezërve,...

Gjykata e Durrësit dha sot masën e sigurisë "arrest me burg" për Altin Ndocin 33 vjeç dhe Klevis Alla 22 vjeç. Ata akuzohen dhe...

U arrestua për përndjekje ndaj ish-gruas, gjykata jep masën e sigurisë...

Gjykata e Tiranës ka liruar nga paraburgimi ish-futbollistin e Kombëtares shqiptare Klodian Duro, i cili ishte arrestuar tre ditë më parë pasi kishte thyer...

Arrestohet avokati në Fier, fuste në kurth qytetarët për të përfituar...

Arrestohet një person me profesion avokat në qytetin e Fierit.  Avokati i ndaluar është K. Xh., 30 vjeç, banues në Fier. Ai ishte i shpallur...

Pas Salianjit, merret i pandehur një tjetër ish-deputet i PD-së

Gjykata ka kaluar për gjykim dosjen penale në ngarkim të ish-deputetit demokrat, Klevis Balliut, dhe banorëve të Unazës së Re Lulzim Maqinaj, Ilir Katiraj,...