Tag: gjykata

Ndryshimi i ligjit/Gjata shpjegon: Edi Rama do të nënshtrojë politiksht çdo...

Eksperti i Ceshtjeve Ligjore, Clirim Gjata ka komentuar vendimin e djeshem te Parlamentit, i cili rrëzoi Dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin për...

Arta Marku tregohet bujare, liron ish-kryebashkiakun Agim Kajmaku

Gjykata e Apelit vendos masën ‘detyrim paraqitje’ për ish kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku. Ka qenë prokurorja e çështje Arta Marku e cila ka kërkuar...

“Më vjen ndot dhe turp”, shpërthen Tahiri pas vendimit: Nuk e...

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, flet pas vendimit të Gjykatës së Apelit për të rikthyer çështjen në pikën zero. “Jo, nuk e prisja, është mbas...

Çfarë do të ndodhë me Kushtetuesen pas opinionit të Venecias? Presidenca...

Pas publikimit të raportit nga Komisioni i Venecias sa i takon zgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, vjen një reagim nga zëdhënësi i Presidentit...

Lirohet nga qelia anëtari i grupit “Avdylaj”, gjykata e lë në...

Lirohet nga qelia Saimir Gjepali, një ndër të arrestuarit e grupit “Avdylaj”. Gjepali kërcënoi gardianin e burgut. Vendimi është marrë nga Gjykata e Durrësit në...

Përfundon seanca gjyqësore për Agim Kajmakun, ish-kryebashkiaku prej muajsh në arrati

Përfundon seanca e parë për ish-kreun e Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku, i cili ndodhet akoma në arrati nën masën “arrest me burg” në...

Në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë, zbulohet vendndodhja e...

Kapet dhe vihet në pranga një i kërkuar për tentativë vrasjeje dhe armëmbajtje pa leje. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin në bashkëpunim me FNSH...

Ngec sërish drejtësia për ish-ministrin, shtyhet seanca për Saimir Tahirin

Gjykata e Apelit ka shtyrë sërish seancën  gjyqësore ndaj ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish drejtorin e policisë së Vlorës Jaeld Çela,...

Lirohen nga burgu aktivistët e arrestuar, por gjykata u vë një...

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë "arrest shtëpie" për 2 të arrestuar gjatë protestës kundër shembjes së Teatrit Kombëtar ndërsa për 6 u...

LAJM I FUNDIT/Lirohet nga burgu Safet Bajri dhe anëtarët e tjerë...

Gjykata e Rrethit të Shkodrës, e përbërë me trupë gjyqësore nga Besmir Stroka, ditën e sotme ka pranuar kërkesën e mbrojtësve Av. Arbër Hoxha...