Tag: Gjume

VIDEO/Reagimi epik i 11-vjeçarit gjatë fjalimit të gjatë të presidentit Trump

Një djalë 11-vjeçar i quajtur Joshua Trump, i cili ishte i ftuari i previligjuar në fjalimin e Trump, është kthyer në qënder të vemendjes,...

Flini me gojë hapur? Mund të jetë e rrezikshme

A merr edhe ti frymë me gojë kur fle? Ndoshta nuk i ke kushtuar rëndësi këtij vesi, por na besoni kur ju themi se është...

VIDEO +18/ Të lodhur “nga puna e natës”, çiftin e zë...

Një video është kthyer virale në fare pak minuta pasi është hedhur në rrjet, teksa shihen dy të rinj të zhveshur mbi njëri-tjetrin. Videoja po...

Mënyra se si flini flet shumë për marrëdhënien tuaj në çift

Edhe pse më pak të dukshme, janë disa shenja të cilat tregojnë se diçka në lidhjen tuaj nuk po shkon dhe aq mirë. Një...

Pse nuk ndiheni mirë kur zgjoheni nga gjumi

Nëse keni fjetur sa duhet, por serish nuk ndiheni mirë kur zgjoheni? Këto janë arsyet e mundshme për këtë: Përdorni pajisje para fjetjes Derisa leximi i librit...

Gjumi, ilaçi kundër diabetit të fëmijëve

Një dietë me shumë gjumë mund të minimizojë rrezikun e diabetit te fëmijët. Studimi, i cili do të botohet në muajin shtator në revistën pediatrike...