Tag: gjirokastra

FOTOGALERI/ Gjirokastra ne nje proces ringjalljeje

Gjirokastra eshte nder qytetet me te vizituara te Shqiperise. Qyteti i ndertuar nga guri perben nje pasurite me te medha kulturore. Nen rrezikun e shkaterrimit...

Neritan Liçaj: Unë, Enver Hoxha i parë në film, ju tregoj...

Aktori i njohur rrëfen përjetimet e diktatorit në filmin “Gjirokastra”, bazuar në historinë e shkruar nga Ismail Kadare. Neritan Liçaj “ringjall” Enver Hoxhën me në...

FOTO/Gjirokastra drejt bllokimit nga dëbora, deputeti: Shtabi i emergjencës as dëgjohet...

Reshjet e dëborës kanë mbuluar një pjesë të mirë të vendit, ku trashësia ka arritur disa centimetra. Qarku i Gjirokastrës është një ndër më problematikët,...

“Shkëlqimi dhe RËNIA e Gjirokastrës”

Qyteti Muze i Gjirokastrës po zbehet dita-ditës nga madhështia e saj. Shtëpitë karakteristike po humbasin vlerat artitekturore dhe sot, kryesisht në lagjet e sipërme...

VIDEO/Të heshtur për 5 ditë, studentët e Gjirokastrës i bashkohen protestës:...

Studentët e universitetit të Gjirokastrës, ishin të vetmit të cilët nuk ishin solidarizuar me protestat masive të studentëve që kanë shpërthyer në Tiranë,  Elbasan,...

‘Qyteti që po degradon çdo ditë’, ish-presidenti i shqetësuar thirrje qytetarëve

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka ngritur shqetësimin për degradimin, sipas tij të qytetit të Gjirokastrës. Nishani iu bën apel qytetarëve të parëve të flasin për qytetin...

Përndiqte një grua nëpër qytet, kallëzohet në Prokurori 55-vjeçari

Një burrë nga Gjirokastra është kallëzuar në Prokurori për përndjekje. Policia thotë se shtetasi K.I, 55 vjeç, banues në Gjirokastër, për një periudhë një mujore,...

FOTO/Pamjet tronditese, Gjirokastra qe nuk tregohet

Gjirokastra, ky margaritar sot si nje “qytet mbas lufte” dhe ne prag te renimit, alarmon deputeti i PD në Gjirokastrë, Tritan Shehu. “Po publikoj disa...

Berisha gjen Prefektin që është mik i habilajve

Nën titullin: Ushtaraku dixhital denoncon: Narko-ushtaraket emerohen nga Noriega narko-prefekte!, ish kryeministri Berisha ka marrë infornmacione në lidhje me prefektin e Gjirokastrës. Qytetari dixhital...