Tag: gjirokaster

FOTO/Makina e shkatërruar pas aksidentit, identifikohet viktima dhe i plagosuri në...

Një aksident i rende ndodhi mbrëmjen e djeshme në rrugën nacionale Gjirokastër-Tepelenë. Për pasojë humbi jetën pasagjeri Julian Loloçi, 34 vjeç dhe u plagos...

Tjetër aksident i rëndë në vend, 1 viktimë dhe 1 i...

Një aksident tjetër me pasojë vdekjen ka ndodhur pas mesnate në aksin rrugor që lidh lagjen Gerhot me rrugën nacionale në Gjirokastër. Si pasojë e...

Reshje të dendura në vend, përmbyten rrugët në Sarandë dhe Gjirokastër

Reshjet e shiut këtë të dielë kanë shkaktuar përmbytje në jug të vendit, veçanërisht në qytetin e Sarandës, ku një sërë rrugësh janë bllokuar. Raportohen...

Kishin mbjellë bimë narkotike, kapen 3 burra të një familjeje nga...

Tre burra nga Lazarati, anëtarë të një familjeje janë arrestuar nga policia e Gjirokastrës për kultivim narkotikësh. Sipas të dhënave zyrtare, specialitët e Seksionit për Hetimin...

Policia aksion në Lazarat, arrestohen 4 persona të shpallur në kërkim...

Në orët e para të mëngjesit të sotëm Policia e Gjirokastrës ka zhvilluar një aksion blic në fshatin Lazarat, për personat e shpallur në...

FOTO/Aktori i famshëm francez Gérard Depardieu në Gjirokastër, vlerësohet me “Çelësin...

Një surprizë e këndshme nga aktori i famshëm francez, Gérard Depardieu, i cili ndodhet prej dy ditësh në Gjirokastër dhe arsyeja e vizitës së...

Sherr në ceremoninë përkujtimore në Gjirokastër, Roshi shkakton tension: Luftë mes...

Një incident i pakëndshëm ka ndodhur në ceremoninë përkujtimore të 76- vjetorit të betejës së Gërhotit ku u vranë 36 ballistë në përpjekje me...

RENEA zbarkon në Gjirokastër, prangos vetëm dy gra për 40 rrënjë...

Policia e Gjirokastrës në bashkëpunim me forcat RENEA kanë ndërmarrë një operacion antidrogë  në orët e para të mëngjesit të sotëm në Gjirokastër. Gjatë kontrollit,...

FOTO/”Filloi loja”, Gazetari sfidon kryebashkiakun e Ramës: Gati të provoj që...

Bëmat e kandidatëve rilindas nuk kanë të mbaruar. Janë vetë personazhet të cilët bëhen objekt studimi me të shkuarën e tyre të cilën mundohen...

LAJM I FUNDIT / Tërmet 3.8 ballë në Gjirokastër

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar rreth orës 19:50 të së enjtes mbrëma (5 shtator). Sipas njoftimeve të IGJEUM tërmeti ka qenë 3.8 ballë...