Tag: gjerman

“Do jetë gati në 2021”, Instituti gjerman Robert Koch shpjegon pse...

Instituti gjerman i Epidemiologjisë pret që deri në fillim të vitit 2021 do të jenë në dispozicion një a më shumë vaksina kundër Covid-19....

Ambasadori gjerman flet hapur për integrimin: Topi në fushën e palës...

Ambasadori i RFGJ në Tiranë, Peter Zingraf për DW: Presidenca gjermane e BE do të mbështesë Shqipërinë dhe rajonin në rimëkëmbjen nga kriza Corona...

LAJM I FUNDIT/ Mbërrin në Shqipëri ambasadori i ri gjerman

Presidenti Meta pranoi sot Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Republikës Federale të Gjermanisë, z.Peter Zingraf, pasuesi i Susanne Schütz. Meta vlerësoi marrëdhëniet...

Deputeti gjerman: Jo dhunë në zgjedhje, dëmton integrimin

Ndërkombëtarët kanë bërë thirrje që të shmangen aktet e dhunës në Shqipëri, teksa nesër do të zhvillohen zgjedhjet vendore vetëm me mazhorancën. Mes reagimeve...

Kryeministri Rama “shpall gjyq” kundër …

Kryeministri Edi Rama pas një  njoftimi  në Twitter se ka nisur procesi gjyqësor në Gjermani mbi përgjimet e dosjeve hetimore 339 dhe 184 të...

Publikoi përgjimet, gazetari i “BILD” godet sërish: Mafia mbretëron në Shqipëri

Gazetari i tabloidit “Bild”, Peter Tiede, ashtu siç edhe e kishte paralajmërur ka publikuar audiopërgjimet për shit-blerjen e votave nga Partia Socialiste në Shijak...

Ministri gjerman mesazh të qartë: Ndryshimi i kujfive, i rrezikshëm

Ministri gjerman i shtetit, Micheal Roth ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit në Shqipëri duke ngritur shqetësimin për korrupsionin. Roth kërkoi që Shqipëria...

Mësohet skenari gjerman për negociatat me Shqipërinë, fillimisht nuk ka negociata

Dy ditët e fundit Franca dhe Gjermania kanë zhvilluar një samit të përbashkët për të vendosur një qëndrim të përbashkët për çështjet që do...

FOTO/Nuk është në listën e të grumbulluarve në Botëror,qan futbollisti gjerman

Trajneri i përfaqësueses gjermane, Joachim Low, shpalli paraditen e sotme listën paraprake të lojtarëve për Botërorin “Rusi 2018”. Pjesë e listës nuk ishte sulmuesi i...

Edhe gjermani ndertim pa leje ne Tirane

Nje gjerman u ndalua dje nga policia ne nje lagje te Tiranes pasi u kap duke ndertuar pa leje. Më datë 03.09.2017, u referuan nga...