Tag: gjata

PD paralajmëron padi penale për inceneratorin e Tiranës: U veprua si...

Qeveria dhe Bashkia e Tiranës kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal në lidhje me ndërtimin e inceneratorit të Tiranës. Kështu shprehet Sekretari...

Rikthimi tek bixhozi/Reagimi i fortë i PD: Lojërat e fatit, biznes...

Eksperti për Çështjen Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, u shpreh se kryeministri Edi Rama ka shkelur premtimin e mbajtur për kazinotë. “Rama premtoi se...

Denoncimi i PD: Bashkia e Krujës fsheh gjurmët e rrënimit të...

Partia  Demokratike zhvendoset sot ne Thumane, Kruje, duke rikthyer vemendjen tek investimet ne kete zone, pas goditjes fatale qe i beri termeti i 26...

Ndryshimi i ligjit/Gjata shpjegon: Edi Rama do të nënshtrojë politiksht çdo...

Eksperti i Ceshtjeve Ligjore, Clirim Gjata ka komentuar vendimin e djeshem te Parlamentit, i cili rrëzoi Dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin për...

VIDEO/Reagon Gjata: Skanë sy për të varfërit, por vetëm për konçensionet

Me ane te nje video, Çlirim Gjata ka reaguar ashpër në rrjetet sociale. Ai liston sakrificat e shqiptareve dhe per kete siatuate te veshtire ku...

Gjata: Ja 4 skenaret per te perballuar rritjen e rasteve

nga Ada Hazizolli Rritja progresive e të prekurve nga koronavirusi shton edhe më tepër pikëpyetjet deri kur do të vazhdojë kjo situatë, shkruan gazeta Panorama. Çdo...

“Goditja e rëndë ndaj drejtësisë të enjten”, PD kritikon planin e...

Partia Demokratike eshte kunder nismës së Partisë Socialiste për të ndryshuar procedimin e betimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Nga selia blu, sekretari për çështjet...

“Pas reformës zgjedhore ka zgjedhje”, Gjata-Ballës: Misioni është i qartë dhe...

Zhvillimet politike kane shkuar deri ne pikën, ku opozita dhe mazhoranca kane arritur nje dakordesi per reformen zgjedhore, ku pak dite me pare publikuan...

“E kërcënoi hapur”, Gjata flet për vendimin: Tahiri ka dosje të...

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, ka reaguar pas vendimit të gjykatës lidhur me Tahirin. Në rubrikën “Opinion”, në News 24,...

“Prokuria fsheh pergjime me zyrtare te larte te Alizotit

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata përmes një konference nga selia blu akuzoi Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe Prokurorinë e...