Tag: gent ibrahimi

Takimi i papritur, Kreu i KLP i kërkon takim Metës

Presidenti i Republikës Ilir Meta pati një takim sot me Kryetarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi. Takimi është zhvilluar me kërkesën...

Zgjat 5 minuta mbledhja e KLP-së, Gent Ibrahimi del i pari,...

Me një "ngërç" është shoqëruar mbledhja e sotme e Keshillit të Lartë të Prokurorisë, gjë e cila solli që mbledhja të zgjaste vetëm 5...

Ngritja e SPAK/Kreu i Prokurorisë : Jemi pranë finalizimit, çfarë...

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë Gent Ibrahimi ka folur duke treguar detaje nga puna për ngritjen e SPAK, ose Prokurorisë së Posaçme. Ibrahimi...

Krei i KLP, SPAK, kur nis nga puna, pagat dhe arrestimet

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi, në intervistë për DW flet rreth SPAK-ut, krijimit, pagesave dhe arrestimeve qe priten te nisin...

Prokurori i ri i Pergjithshem, procedurat zgjatin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka hapur garën për zgjedhjen e Prokurorit të ri të Përgjithshëm. Kryetari Gent Ibrahimi tha se rregullorja për vlerësimin e...