Tag: gazetari

FOTO/Kërcënohet gazetari i njohur, prokuroria njohje familjare me kërcënuesin

Pas sulmit me armë ndaj gazetares Lala, janë solidarizuar shumë gazetarë në vend, ku disa prej tyre dhe janë shprehur se janë kërcënuar nga...

Ca vargje për plazhet në jug, gazetari thur poezinë: O vend...

Prej disa ditësh është kthyer në jehonë, lajmi se plazhet në jug të vendit janë bosh. Deputetë, gazetarë dhe pushues kanë denoncuar herë pas...

Zjarret në Greqi/Flet gazetari shqiptar: 2 vëllezër nga Fieri i gjetëm...

''Greqi: 74 te vdekur dhe 187 te lenduar , nga keta 23 femije'' Ky është bilanci deri më tani,i një raportimi të një gazetari shqiptar...

102 vjeç/ Ndërron jetë fotoreporteri profesionist!

Fotoreporteri i mirënjohur i SHBA David Douglas Duncan ka ndërruar jetë në moshën 102 vjeçare në Francë pas një karriere të pandërprerë që zgjati...

VIDEO/Dalin pamjet kur gruaja goditi gazetarin e Stop

Emisioni “Stop” në Televizionin Klan transmetoi sonte pamjet e rënda të dhunës që administratorja e kompanisë për dezinfektimin dhe riciklimin e mbetjeve të rrezikshme...