Tag: gazetari

Gazetari publikon foton e Merkelit në rrugë: Njeriu më i rëndësishëm...

Shpeshherë politikanët shqiptarë janë vene perballë atyre të huaj për të vëneë në dukje kontrastin mes tyre. Këtë gjë e ka bërë gazetari Denis Dyrnjaja,...

Akademia e Shkencave, gazetari bën një krahasim tallës mes Ugandës dhe...

Situatës së krijuar me zgjedhjen e kryetarit të Akademisë së Shkencave, gazetari Klodian Tomorri e ka paralelizuar me një situatë të ndodhur në Ugandë. Rasti...

Grabitja në SHBA, gazetari nxjerr fotot dhe bën krahasimin: Si u...

Një pasqyrim tjetër të  një ngjarje kriminale, na ofron gazetari Flamur Vezaj, i cili jeton prej kohësh në SHBA. Ai ka treguar sesi vepron policia...

Balluku ia la fajin kompanisë kineze, gazetari i nxjerr emrat: Siguria...

Gazetari Flamur Vezaj ka reaguar lidhur me mega grabitjen e djeshme në Rinas ku përgjegjës për të bën bën drejtorin, specialistët e përgjegjësit e...

Gazetari i vë flakën vetes live në Facebook, thirrja e tij...

Një gazetar vrau veten dhe veprimi i tij ka sjellë plot trazira në Tunizi. Sipas mediave vendase, reporteri tunizian nga Telvza TV, Abderrazak Zorgui postoi një video...

Gazetari i bashkohet protestës së studentëve, tregon ndodhinë në kancelari: Kur...

Gazetari i njohur Edvin Parruca ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale një moment të veçantë pak para se t'i bashkohej protestës së studentëve. Ai tregon se kur...

Kodet e mafias në Shqipëri, gazetari i infiltruar spanjoll paralajmëron ‘tërmet’

Investigimi i linjave ndërkombëtare të trafikut të kokainës dhe të qenieve njerëzore në Amerikën e Jugut duket se e ka “sjellë” gazetarin spanjoll David...

Dorëzohet Trump, gazetari i CNN fiton të drejtën të hyjë në...

Një gjyqtar në Uashington ka urdhëruar Shtëpinë e Bardhë të lejojë hyrjen e gazetarit të CNN, Jim Acosta, pasi u revokua nga Shërbimi Sekret...

I ndaloi hyrjen në Shtëpinë e Bardhë, gazetari i CNN padit...

CNN ka ngritur një padi kundër Presidentit Trump dhe disa vartësve të tij, duke kërkuar qasjen dhe lejimin e korrespondentit  Jim Acosta në Shtëpinë...

VIDEO/Tmerri në parkingun nëntokësor te Sheshi ‘Skënderbej’, gazetari tregon se gati...

Gazetari Dritan Laçi ka publikuar në rrjetet sociale një video të momentit kur ai dhe disa makina u bllokuan në parkingun nëntokësor te Sheshi...