Tag: gazetari

Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar

  Është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare gazetari dhe diplomati Maksim Sinemati. Lajmi për ndarjen nga jeta të gazetarit Sinemati u bë i ditur nga...

Ndërron jetë publicisti dhe gazetari Fatos Baxhaku

Ndahet nga jeta publicisti dhe gazetari Fatos Baxhaku. Gazetari vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe nuk ka mundur që të fitojë betejën...

“Mburojë e korrupsionit” gazetari: Parlamenti si noter, ligjëron çdo akt të...

Gazetari i njohur Klodian Tomorri ka analizuar dhe njëherë situatën e krijuar me koncesionet, të cilat janë kthyer në shqetësim për qytetarët. Tomorri thotë se...

Përplasje me armë në Laprakë, policia shoqëron edhe gazetarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Laprakë, tek Pallatet Malaiziani pranë qendrës tregtare Casa Italia. Nga burime mediatike dhe ende jo...

EMRI/Shuhet gazetari i njohur shqiptar

Shkrimtari, poeti dhe gazetari fierak, Maku Pone, është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare, pasi humbi betejën me sëmundjen. Pone ishte një emër shumë...

“Ku janë dhunuesit e gazetarit”? Vasili: Prokuroria protestuesit i arreston...

Incidenti i turpshëm i ndodhur dje në Dibër ndaj gazetarit Enver Doçi, u mjaftua vetëm me një kërkesë falje nga ana e policisë. Gazetari u...

Policia masakron gazetarin, Lleshaj: Vetem e shtyme pak!

Policia e Shterit genjeu sonte ndersa u perpoq te fshihte dhunen ndaj gazetarit ne Diber nderkohe qe sulmoi ne mes te bulevardit nje grup...

“Siguria e Bashës në rrezik”, gazetari: Dikush t’i thotë mister Kimikut...

Ditën e sotme është shpërndarë me shpejtësi informacioni se kryetarit të opozitës, Lulzim Basha i kërcënohet jeta dhe siguria e tij. Nga ministria ne Brendshme...

Publikoi përgjimet, gazetari i “BILD” godet sërish: Mafia mbretëron në Shqipëri

Gazetari i tabloidit “Bild”, Peter Tiede, ashtu siç edhe e kishte paralajmërur ka publikuar audiopërgjimet për shit-blerjen e votave nga Partia Socialiste në Shijak...

Gazetari nxjerr emrat: Në Rilindje nëse je pjesë e ndonjë reforme,...

Gazetari Flamur Vezaj së fundmi ndalet tek emërimi i personave të zgjedhur nga Rilindja në krye të institucioneve të ndryshme. Ai shkruan se ata që...