Tag: gazetari

“Siguria e Bashës në rrezik”, gazetari: Dikush t’i thotë mister Kimikut...

Ditën e sotme është shpërndarë me shpejtësi informacioni se kryetarit të opozitës, Lulzim Basha i kërcënohet jeta dhe siguria e tij. Nga ministria ne Brendshme...

Publikoi përgjimet, gazetari i “BILD” godet sërish: Mafia mbretëron në Shqipëri

Gazetari i tabloidit “Bild”, Peter Tiede, ashtu siç edhe e kishte paralajmërur ka publikuar audiopërgjimet për shit-blerjen e votave nga Partia Socialiste në Shijak...

Gazetari nxjerr emrat: Në Rilindje nëse je pjesë e ndonjë reforme,...

Gazetari Flamur Vezaj së fundmi ndalet tek emërimi i personave të zgjedhur nga Rilindja në krye të institucioneve të ndryshme. Ai shkruan se ata që...

Gazetari publikon foton e Merkelit në rrugë: Njeriu më i rëndësishëm...

Shpeshherë politikanët shqiptarë janë vene perballë atyre të huaj për të vëneë në dukje kontrastin mes tyre. Këtë gjë e ka bërë gazetari Denis Dyrnjaja,...

Akademia e Shkencave, gazetari bën një krahasim tallës mes Ugandës dhe...

Situatës së krijuar me zgjedhjen e kryetarit të Akademisë së Shkencave, gazetari Klodian Tomorri e ka paralelizuar me një situatë të ndodhur në Ugandë. Rasti...

Grabitja në SHBA, gazetari nxjerr fotot dhe bën krahasimin: Si u...

Një pasqyrim tjetër të  një ngjarje kriminale, na ofron gazetari Flamur Vezaj, i cili jeton prej kohësh në SHBA. Ai ka treguar sesi vepron policia...

Balluku ia la fajin kompanisë kineze, gazetari i nxjerr emrat: Siguria...

Gazetari Flamur Vezaj ka reaguar lidhur me mega grabitjen e djeshme në Rinas ku përgjegjës për të bën bën drejtorin, specialistët e përgjegjësit e...

Gazetari i vë flakën vetes live në Facebook, thirrja e tij...

Një gazetar vrau veten dhe veprimi i tij ka sjellë plot trazira në Tunizi. Sipas mediave vendase, reporteri tunizian nga Telvza TV, Abderrazak Zorgui postoi një video...

Gazetari i bashkohet protestës së studentëve, tregon ndodhinë në kancelari: Kur...

Gazetari i njohur Edvin Parruca ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale një moment të veçantë pak para se t'i bashkohej protestës së studentëve. Ai tregon se kur...

Kodet e mafias në Shqipëri, gazetari i infiltruar spanjoll paralajmëron ‘tërmet’

Investigimi i linjave ndërkombëtare të trafikut të kokainës dhe të qenieve njerëzore në Amerikën e Jugut duket se e ka “sjellë” gazetarin spanjoll David...