Tag: gazetari

Ekzekutimi në Lushnje, gazetari tregon detaje: U qëllua nga afër, gjetën...

Gazetari Ferdinand Dervishi ka treguar detaje rrëqethëse nga atentati i sotëm në Lushnje, ku humbi jetën Besmir Hida. I ftuar në emisionin “Repolitix”, Dervishi u...

Ekzekutimi i biznesmenit në Lushnjë, gazetari zbulon detaje: Të njëjtët vrasës,...

Një atentat i mori jetën Besnik Hidit, biznesmenit 35-vjeçar, teksa po pinte kafen e mëngjesit ne një lokal në Lushnjë. Policia nuk ka rënë ende...

Gazetari i njohur në Bruksel nxjerr zbuluar kryeministrin: Po i feston...

Në këndvështrimin e gazetarit të njohur nga Brukseli, kryeministri Edi Rama po feston parakohe lidhur me hapjen e negociatave. Gazetari Jack Parrock e ka ironizuar...

“Kulmi!Pedagogu me gjerdan floriri si tregtar rrobash”, gazetari: Ky palaçollëk i...

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar për skandalin me pedagogun, i cili i kërkonte studentes favore seksuale kundrejt marrjes së provimeve. Tomorri ngre shqetësimin sesi merren...

FOTO/”Filloi loja”, Gazetari sfidon kryebashkiakun e Ramës: Gati të provoj që...

Bëmat e kandidatëve rilindas nuk kanë të mbaruar. Janë vetë personazhet të cilët bëhen objekt studimi me të shkuarën e tyre të cilën mundohen...

Ylli Rakipi konfirmon presionet e qeverisë për mbylljen e emisionit, ja...

Gazetari Ylli Rakipi, ka folur për herë të parë pas lajmit se emisioni i tij  “Të Paekspozuarit” në News24 do të mbyllej. Rakipi u shpreh...

Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar

  Është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare gazetari dhe diplomati Maksim Sinemati. Lajmi për ndarjen nga jeta të gazetarit Sinemati u bë i ditur nga...

Ndërron jetë publicisti dhe gazetari Fatos Baxhaku

Ndahet nga jeta publicisti dhe gazetari Fatos Baxhaku. Gazetari vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe nuk ka mundur që të fitojë betejën...

“Mburojë e korrupsionit” gazetari: Parlamenti si noter, ligjëron çdo akt të...

Gazetari i njohur Klodian Tomorri ka analizuar dhe njëherë situatën e krijuar me koncesionet, të cilat janë kthyer në shqetësim për qytetarët. Tomorri thotë se...

Përplasje me armë në Laprakë, policia shoqëron edhe gazetarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Laprakë, tek Pallatet Malaiziani pranë qendrës tregtare Casa Italia. Nga burime mediatike dhe ende jo...