Tag: gazetaret

Premtimi i Bashës: Asnjë kufizim për mediat, në asnjë ngjarje politike...

Teksa ndodhet me gazetarët në një tryezë diskutimi me titull “Liria e medias në funksion të mbrojtjes së demokracisë”, Kryetari i PD ka deklaruar...

Rama nxjerr gazetarët jashtë, Fatos Nano nuk është i pranishëm

Ajo që është venë re në Kongresin e Partisë Socialiste është mungesa e Fatos Nanos, për të cilin u përfol aq shumë se do...

VIDEO/Grekët në Bularat provokojnë: Gjaku na thërret të djegim shqiptarin

Vijon të ketë provokime për shqiptarët gjatë ceremonisë së varrimit të Kostandinas Katsifas.  Sipas gazetarëve të vendit tonë që ndodhen në ambjentet e jashtme...

VIDEO/Meta thirrje institucioneve: Zbardhni sulmet ndaj gazetarëve, 12 prej tyre kanë...

Në kuadër të ditës “Ditës Ndërkombëtare për t’i Dhënë Fund Pandëshkueshmërisë së Dhunës ndaj Gazetarëve” presidenti Ilir Meta pritur  gazetarët dhe atashetë e shtypit...

VIDEO/Basha: Nuk mjafton vetëm Vettingu i politikanëve, Rama ka vetëm një...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në bashkëbisedimin me gazetarët ka folur dhe njëherë i bindur për domosdoshmërinë e nismës së Vetingut të politikanëve...

A do t’i ulë në një tavolinë Bashën dhe Ramën? Ruçi...

Gramoz Ruçi, kryetari i Kuvendit, ka zhvilluar një bashkëbisedim me gazetarët për të diskutuar rreth çështjeve të fundit dhe ajo që pritet të ndodhë...

Kërcënimi me armë ndaj gazetarëve, policia e Kurbinit sqaron se çfarë...

Pas publikimit të lajmit, se disa gazetarë u kërcënuan me armë nga pronari i lokalit të cilit iu vu trotoli në Laç,policia ka reaguar...

Tritoli në Laç, pronari i lokalit kërcënon me armë gazetarët

Lokali të cilit i kishin vendosur një sasi tritoli ishte në pronësi të shtetasit Llesh Buruku. Shpërthimi ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës...

FOTO LAJM/ Lulzim Basha mbledh gazetarët në zyrë, por stonon me...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur në zyrë gazetarët. Këtë mëngjes, gazetarët e politikës janë mbledhur në një tryezë modeste me kryedemokratin. Ndryshe...

VIDEO SKANDAL/ “Do ju q* racën”, shefi i Urgjencës ofendon dhe...

Gazetarët janë nxjerrë me forcë nga spitali i Korçës. Ka qenë Shefi i Urgjencës që i ka ofenduar dhe i ka nxjerrë jashtë spitali...