Tag: gazetaret

“Kollaj të thuash maska me detyrim, por me çfarë ta blejnë”,...

Menjehere pas votimit ne anetaresi, Lulzim Basha ka dale para gazetareve dhe po mban nje bashkebisedim ne seline blu. Menjehere, kryedemokrati ka evidentuar problemet qe...

Zhvillimet e fundit politike, Basha njofton për konferencë shtypi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të zhvillojë një konferencë për shtyp, në kuadër të zhvillimeve politike. Mësohet se takimi i kreut të opozitës...

Rama prezanton spitalin e katërt në rast se godet vala e...

Kete here, Kryeministri Edi Rama u kushtoi pak minuta kohe gazetareve, i shoqeruar dhe nga ministrja e Shendetesise Ogerta Manastirliu. Rama foli i ulur para...

‘Nuk ka oligarkë’, Rama i përgjigjet Bushatit, flet dhe për rikthim...

Kryeministri Edi Rama ka folur per here te pare, pas shume daljeve te tij nga facebook, me gazetaret, ku u eshte pergjigjur pyetjeve te...

“Jemi në pandemi ekonomike, Basha: Qeveria varfëroi shqiptarët! Dha më shumë...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka akuzuar qeverinë se po shtynë vendin drejtë një krize të thellë ekonomike, ndërsa tha se gjatë këtyre javëve...

VIDEO/“O zotëri unë do luftoj me bishën”, Zotimi i Kryemadhit: Me...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ne nje bashkebisedim me gazetare, nxit miratimin e reformës zgjedhore edhe para 15 marsit. “S’kemi pse presim 15 marsin nëse...

AMA thirrje gazetarëve: Mos intervistoni të mitur që kanë humbur familjarë

Duke marrë shkas nga intervista me të mitur të mbijetuar nga tërmeti, ka ardhur reagimi i Autoritetit të Mediave Audiovizive. Autoriteti i Mediave Audiovizive këshillon...

Gazetarja flet me prokurorin Ndoja në spital, zbulohen detaje dhe për...

Qendra e debateve televizive kete të hënë ishte atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja, i cili eshte jashtë rrezikut për jetën dhe ndodhet në spital....

Paketa antishpifje, flasin përfaqësues të mediave: Problemi më i madh është...

Qarqet mediatike shqiptare shprehën sot shqetësimin e tyre mbi miratimin pa transparencë nga qeveria të një grupi ndryshimesh ligjore të mbiquajtura prej saj si...

VIDEO/”Nuk ka zgjedhje pa opozitën”, Basha flet për 30-Qershorin: Mashtrimet e...

Kryeopozitari Lulzim Basha ka folur para gazetarëve duke përsëritur qëndrimin e tij dhe të opozitës ndaj datës 30 Qershor. Basha, nga selia blu, theksoi se...